Kategoriler
Genel

görevden uzaklaştırdı.

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk tahkîkatsında adı geçtiğimiz iki belediye başkanını görevden uzaklaştırdı İçişleri Bakanlığı yolsuzluk ve rüşvet tahkîkatsında adı geçtiğimiz Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile Aksaray Yenikent Belde Belediye Başkanı Mehmet Emin YumUşak’ı görevden uzaklaştırdı.Menderes Belediyesindeki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üstüne Mülkiye Teftiş Kurulunca araştırma yapıldı, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca da tahkîkat yürütüldü.

MENDERE BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYESİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
Mülkiye Teftiş Kurulu, yürütülen tahkîkat kapsamında gözaltına alınan ve dün çıkarıldıkları hakimlikçe adli denetim şartıyla serbest bırakılan Menderes Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar ile aynı partili Belediye Meclis Üyesi Ertanç Güleç’in, tanıkların ve ifade sahiplerinin baskı altına alınmaması, suç delillerinin yok edilmesinin, karartılmasının ya da değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi, yapılacak ön araştırma ve tahkîkatnın selameti için görevden uzaklaştırılmasını talep etti. Bunun üstüne İçişleri Bakanlığı, Kayalar ile Güleç’i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk tahkîkatsında adı geçtiğimiz iki belediye başkanını görevden uzaklaştırdı Mustafa Kayalar

YENİKENT BELEDİYE BAŞKANI DA UZAKLAŞTIRMA ALDIAyrıca Mülkiye Teftiş Kurulu, haksız kazanç elde ettiği ve belediyeyi zarara uğrattığı gerekçeleriyle ile ilgili dava ve tahkîkat tespit edilen Aksaray’ın Yenikent beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Emin YumUşak’ın da görevden uzaklaştırılmasını istedi. Bakanlık, YumUşak’ın da geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir