Kategoriler
Genel

GÖRÜŞME SONA ERDİ !

Son dakika… 2. tur görüşmesi sona erdi! Rusya ile Ukrayna’dan ortak karar
Ukrayna- Rusya muhabereında 8’inci günde… Başkent Kiev dahil çoğu kentte Rus saldırıları sürerken, Ukrayna or’dusu ve halkı direnmeye devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda ‘NA’TO üyeliğinin neticeleri olur’ diyerek İsveç’i resmen teh’dit eden Rusya, 4 muhabere jeti ile ülkenin hava sahasını ihlal etti.

Moskova’nın Ukrayna’nın ‘dünyaya açılan kapısı’ olarak tanınan kilit liman kenti Herson’u ele geçirmesinden sonra BM, Rusya-Ukrayna muhabereında 1 milyondan çok mül’tecinin Ukrayna’dan komşu ülkelere geçtiğini duyurdu. Rus or’dusu, Ukrayna’nın başkenti Kiev’in kuzeydoğusunda yer alan Çernigiv kentindeki yakıt depolarını vu’rdu. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan oluşturulan bildirimde ‘Artık sav’unma pozisyonundan karşı taar’ruz pozisyonuna geçiyoruz, Zafere yaklaşıyoruz’ denildi. Ukrayna ve Rusya, sivilleri tahliye etmek amacıyla insani koridorların ortak hükümleri konusu ile ilgili bir anlaşmaya vardı.
Putin’in talimatıyla başlatılan sal’dırı, 8’inci gününe girdi. Kiev başta olmak üzere, ülkenin pek çok noktasındaki çatışma ve b’ombardımanlar yaşanıyor. Rus kuvvetleri sahada istediği süratte ilerleyemezken, Batı dünyasından Moskova’yı amaç alan yaptırımlar her geçtiğimiz gün daha da ağ’ırlaşıyor.

RUSYA, KİEV’DEKİ MERKEZİ ISITMA SİSTEMİNİ VU’RDU
Ukrayna İçişleri Bakanı Anton Geraşçenko, Rusya’nın Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki tren istasyonu yakınındaki merkezi ısıtma sistemlerini vurduğunu açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna’ya sal’dırılarındaki en mühim amaç olan başkent Kiev’e sal’dırılar artarak devam ediyor. Rusya, Kiev’e yönelik son sal’dırısında Kievliler amacıyla hayati dikkate sahip olan ısıtma hatlarını v’urdu. Kiev’in batısındaki tren istasyonu yakınında tespit edilen merkezi ısıtma merkezine atılan füze ile Kiev’in çoğu mahallesine ısıtma sağlanamayacağı ifade edildi. Ukrayna İçişleri Bakanı Anton Geraşçenko saldırıya rea’ksiyon göstererek, “Kiev’i dondurmak istiyorlar. Tren istasyonu yakınındaki büyük bir ısıtma ana hattı sal’dırıyla tah’rip edildi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir