Kategoriler
Genel

Gülşen bitti bunlar başladı

Musa Eroğlu’nun Hz. Ali için dedikleri tepki topladı! Alevi dernekleri suç duyurusunda bulundu Ünlü türkücü Musa Eroğlu’dan tepki çeken sözler! Eroğlu’nun Hz. Ali için dedikleri kısa sürede gündem olurken Alevi dernekleri için suç duyurusunda bulunmak için harekete geçti. Türkücü Musa Eroğlu’nun sosyal medyaya yansıyan bir görüntüsü kısa sürede gündem oldu. Eroğlu, bulunduğu bir ortamda Hz Ali’ye yönelik tepki çeken ifadeler kullandı. Ünlü ismin söylediği Alevi derneklerini harekete geçirdi. Hakkında suç duyurusunda bulunacakları ifade edildi.

Sanatçı Musa Eroğlu’nun, Hz. Ali hakkındaki “Zülfikar’ın ağırlığı 2 ton 700 kilo. Tasviri doğruysa onu anca Tanrı kullanabilir. Kul kullanamaz çünkü ağır gelir.” açıklması herkesi kızdırdı. Sosyal medyaya düşen bu video gündeme bomba gibi düştü.
Musa Eroğlu’nun, “Zülfikar’ın ağırlığı 2 ton 700 kilo. Tasviri doğruysa onu anca Tanrı kullanabilir. Kul kullanamaz çünkü ağır gelir.

Şimdi düşün, 2 ton 700 kilo kılıç taşıyan herifi biri kamayla öldürüyor. Gel de buna inanasın” şeklindeki sözleri üzerine Alevi vatandaşlar ve dernekler, başsavcılığa suç duyurusunda bulundu.
Musa Eroğlu da hakkındaki tepkilerle ilgili sessizliğini bozdu.

Son Gazete’den Muammer Aydoğmuş’a konuşan Eroğlu, şunları söyledi: “İnternet kullanmayı bilmiyorum. Sosyal mecralarla aram hiç yok. Olayı da bilmiyorum. Türkiye’de herkes her şeyi konuşuyor. Bu ülkede bir sürü insan her şeyi konuşuyor. Ben de konuşmuşumdur, doğrudur. İçeriğine bakmak lazım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir