Kategoriler
Genel

GÜNDEM OLAN JEST !

Baykar’dan 2 ülkede gündem olan jest! TB2’yi bedava verecek
Ukrayna amacıyla toplanan Bayraktar TB2 insansız hava aracı parasının hayır kurumlarına yönlendirilmesini isteyen Baykar, TB2’yi bedava bağışlayacak

Baykar, Polonya’da Ukrayna amacıyla “Bayraktar TB2” alınması amacıyla toplanan bağışların Ukrayna’daki yardım kuruluşlarına iletilmesini isteyerek, Ukrayna’ya “Bayraktar TB2” bağışlama kararı aldı.

 


BAYKAR’DAN MEKTUP GÖNDERİLDİ

Polonya’daki yardım kampanyasının organizatörü ve gazeteci Slawomir Sierakowski’ye Baykar yönünden gönderilen mektupta, Polonyalıların topladığı yardımların Ukrayna’daki yardım kuruluşlarına yönlendirilmesi öneri edilerek bu ülkeye bedava “Bayraktar TB2” insansız hava aracı sağlanacağı kaydedildi.
Mektupta, kampanyayı destekleyen Polonya halkına duyulan minnettarlık ifade edilerek, yüz binlerce vatandaşın katıldığı çalışmanın çarpıcı bulunduğu v’urgulandı.


Sierakowski’ye bir öneri iletilen mektupta, şu şekilde denildi:

“Kampanyanız çerçevesinde, Ukrayna halkına bir Bayraktar TB2 sağlayacağız. Böylece anavatanlarını daha iyi koruyacaklar. Topladığınız bağışların da Ukraynalı hayır kurumları yönünden Ukrayna’yı güçlendirecek nedenlera tahsis edilmesine nezaret edeceğiz. Arzumuz, öneriimizin ve bu kampanyanın, bir an evvel sona ermesi amacıyla dua ettiğimiz bu z’or zaman masum Ukraynalıların hayatını kurtarmada başarılı olmasıdır.”

BAYRAKTAR TB2 BAĞIŞ KAMPANYALARI

Ukrayna ordusuna ve halkına destek amacıyla Bayraktar TB2 satın alınıp bağışlanması amacıyla bir dizi ülkede kampanyalar başlatılmıştı. Kampanyalar sonucunda Ukrayna’da 3, Litvanya’da 1 Bayraktar TB2 alımı amacıyla nedenlenan rakamlara ulaşıldı.

Baykar, Ukrayna ve Litvanya’daki kampanyalara karşılık olarak toplam 4 Bayraktar TB2’yi hibe edip, toplanan kaynağın da Ukrayna halkı amacıyla kullanılmasını istemişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir