Kategoriler
Genel

haber var..

Kenan Işık’ın sağlık durumu… Yakın arkadaşı açıkladı
2014’te beyin k’anaması geçiren ve k’omada olan Kenan Işık’ın sağlık durumuna ilişkin yakın arkadaşı Ozan Zeybek bilgi verdi. Zeybek, “Kenan Işık bıraktığımız gibi” dedi. Kenan Işık’ın sağlık durumu ile ilgili yeni bir açıklama geldi.
2014 yılında spor sonrasında saunaya giren Kenan Işık, f’enalaşıp dengesini kaybederek, kafasını yere ç’arpması sonucu beyin k’anaması geçirdi. Kenan ışık o günden bugüne k’omada…

Kenan Işık’ın sağlık durumuna ilişkin yakın arkadaşı Ozan Zeybek bilgi verdi. A Spor’da konuşan Zeybek Kenan Işık’ın son durumuna dair şunları söyledi:

“Nisan’da 8 yıl olacak. Ama bakımı çok iyi. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, besin takviyesi alıyor. Yatan hastalarda genellikle y’aralar çıkar, zayıflama olur. Ama Kenan Işık bıraktığımız gibi. Çok iyi bakılıyor. Böyle hafızalarda kaldığı gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor.”.

KENAN IŞIK KİMDİR?
Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memurun çocuğu olan Kenan Işık orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başladı. Lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara’da okurken ise Meydan Sahnesi’ne girdi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçısı oldu.

Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazdı. Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı “Dadı” adlı diziyle boy gösterdi.

2005 yılında Kenan Işık Erdoğan Aktaş’la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber’i sundu. Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber’i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu. Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yaptı. Işık, 2014 yılında k’omaya girene kadar değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir