Kategoriler
Genel

HALKA ÇAĞRI YAPTILAR

Yunanlar Türkiye’nin bir gece aniden gelebiliriz sözlerinden sonra ayarlarını iyice bozdular ne yapacaklarını şaşıran Yunanlar Türkiye’nin şaka yapmadığını çok iyi bildikleri amacıyla tedbirler almayı sürdürüyorlar Türkiye ve Yunanistan arasında Ege’de yaşanan gerginlik devam ediyor. Yunanistan’ın Türk F-16’larını taciz etmesi, daha ardından ise Amerikan menşeili silahların adalara konuşlandırılması Türk doğrultusunda büyük reaksiyona namacıyla oldu.

KORKUDAN HALKA ÇAĞRI YAPTILAR

Yunanistan’ın hamlelerine Türkiye’nin cevapı da gecikmedi Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Ege konusunda, “Bir gece aniden gelebiliriz” diyerek Yunan doğrultusunda büyük panik yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilaveten “Bedelini ödeyecekler. Avrupa’dan Amerika’dan ileriki yardımlara güveniyorlarsa, yanılıyorlar” diyerek Türkiye’nin kararlılığını da meydana koydu. Miçotakis ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalnız bulunduğunu ve Yunanistan’ın tek olmadığını ileri sürdü.

Vatandaşlara Korkmayın çağrısı yaptılar
Yunanistan cephesinde son olarak ise Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos açıklamalarda bulundu. Theodorikakos, “Ülke olarak başımıza ileriki her türlü hale karşı hazırlıklıyız. Erdoğan’ın atacağı hiçbir adım bizi şaşırtmaz. Ne olursa olsun kafaya çıkabiliriz, Yunan halkı korkmasın” dedi.

Tedbirler artılıyor
Türkiye yönünden gelebilecek mümkün t’ehditler ile ilgili soruya da cevap veren Theodorikakos, “Bölgedeki çitleri artırmaya devam edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar Yunanistan sınırlarına giremezler” diye konuştu

YUNAN HALKI AVRUPA ÜLKELERİNE KAÇIYOR
Son senelerde Askerlik yapma zorunluluğu ve ekonomik sıkıntılar bulunduğu amacıyla Yunan gençler Almanya ve Fransa başta olmak üzere varlıklı Avrupa Ülkelerine kaçıyorlar bu durumdan ötürü Yunanistan’ın nüfusu azalma eğilimi göstermeye başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir