Kategoriler
Genel

HASRET BİTTİ

Hasret bitti! Ayasofya’da 88 sene sonra bir ilk
Ayasofya-i Kebir Camii şerifinde mahyalar altında teravih namazı heyecanı yaşandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 88 sene aradan sonra ilk teravih namazını kıldırırken vatandaşlar alanları doldurdu.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde, 88 sene sonra ilk kez kılınan teravih namazında vatandaşlar caminin amacıylain yanı sıra SultanAhmet Meydanı’nı da doldurdu.

“Fethin sembolü” olarak anılan ve 86 senenin sonrası tekrar ibadete açılan camide, sal’gın nedeniyle 2 sene gecikmeli olarak kılınan teravih namazının heyecanı yaşandı.

Vatandaşlar, ilk teravihte saf tutmak amacıyla akşam namazıyla birlikte camiye gelmeye başlarken, yatsı ezanına 30 dakika kala Ayasofya-i Kebir Camii tamamiyle doldu.

Meydanlar dolup taştı
Görevlilerin camiye girişleri kapatması üstüne vatandaşlar namazı SultanAhmet Meydanı’nda kılmak halinde kaldı. Birçok şahıs alan ile yeşil alanlarda yanlarında getirdikleri seccade ve kartonların üstünde saf tuttu.


Öte yandan cami ortamında namaz evvel salatüselam getirildi, kelime-i tevhid ile Kur’an-ı Kerim okundu.

Teravih namazını Ali Erbaş kıldırdı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de yatsı namazı evvel camiye geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 88 sene aradan sonra ilk teravih namazını kıldırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir