Kategoriler
Genel

HAZIR OLUN !

İslam Memiş “büyük olacak” dedi, tarih verdi: Hazır olun!
Altın ve para piyasalar uzmanı İslam Memiş dolar ve altına dair öngörülerini açıkladı. Nisan ayında başlayan yüksek tansiyonun sonuna geldiklerini belirten Memiş, yatırımcılara Ekim’de büyük bir küresel krize hazır olmalarını söyledi.

Finansal analist İslam Memiş, köşe yazısında ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. İslam Memiş’ten gram altın, dolar, nakit yatırımları ve hükümetin ekonomi politikalarına dair ilgi çeken açıklamalar geldi.

Btchaber’deki köşesinde Memiş, şunları söyledi:

YouTube kanalımın son videosunda da açıkladığım gibi “Nisan ayında başlayan yüksek tansiyonun sonuna geldik”

Neydi kırmızı çizgi? Dolar/TL de 16,40-16,60 lira, gram altın da 980-1.000 lira, 16,54 – 998 lira seviyeleri test edildi.

Yakında açıklanacak yeni ürün ardından kademeli geri çekilmeleri takip edeceğim. Dolar/TL’de 16,15-16,05-15,88. Peki ya devamı? Onu yeni ürün açıklandığında yorumlamak gerek.

Benim günümüz şartlardaki öngörüm böyle. Ne kadar çok faiz, ne kadar çok getiri, o kadar çok talep ve karşılık. Temkinli gitmekte yarar var. Sakin ve yavaş yavaş. 2021 Aralık’ta yaşanan süratli çöküşü beklemiyorum.

Ekim uyarısı: Hazır olun!
Keşke olsa yalnız henüz ki şartlarda çok zor. İmkansız değil, vakit alır. O vakit da dünyada yok! Çünkü Ekim’de büyük bir küresel krize hazır olun!

Dünya bir yandan besin k’rizi ile mücadele ederken, başka yandan da finansal çöküşü en’gellemek amacıyla çaba gösterecek. Yine son videomda dediğim gibi “Ekim hazırlığı” önemli.

Bu hazırlık NAKİT hazırlığı olacak. Bugüne kadar MAL hazırlığı yapmıştık. Çünkü MAL değerli, NAKİT değersizdi.

Artık NAKİTİN değerli, MALIN değersiz bulunduğu bir sürece hazırlık yapacağız.

Önce kur aşağıya çekilecek (Kısa vade amacıyla) Sonra kaldığı yerden devam. Haziran-Temmuz-Ağustos aylarının enflasyon rakamları düşük ileriki (Mevsimsel etki) Sonra kaldığı yerden devam.

Asıl soru şu; “Döviz ve enflasyonun gerilemesi vatandaşın cebine yansıyacak mı?” Bu p’roblemin yanıtı “Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Maliye” ayağında.

Önümüzdeki iki hafta iç politikaya odaklandığımız bir devre olacak. Nisan ayında belirlediğimiz yol haritamız neydi? Haziran, iç politikaya odaklanacağımız bir aydı. Bu yol haritamız devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir