Kategoriler
Genel

Hazırlıklı olun..

Güne artışla başlayarak piyasalarda 17,88 ile işlem gören dolar, TL karşısında gün içinde yükselişini sürdürerek 19 liraya dayandı. Dolar, saat 16.57 itibarıyla 17,93’i görerek bu yılın zirvesini gördü.
Dolar ve altının nereye kadar yükseleceği açıklandı!
Altın ve doları olanlara uyarı geldi..Dolardaki hareketlilik sonrası gözler FED’in bugün açıklayacağı faiz kararına çevrildi.

27.07.2022 16:53 – Güncelleme: 27.07.2022 17:16
Dün yüzde 0,3 değer kazanarak günü 17,86’dan tamamlayan dolar/TL,yeni güne de yükselişle başlayarak 17,87’den açılış yaptı. Gün içinde yükselişini sürdüren dolar, TL karşısında saat 16.57 itibarıyla 17,93’e yükselerek bu yılın zirvesini gördü. Avro ise 18,20’yi aştı.

GÖZLER FED’İN FAİZ KARARINDA
Analistler, ABD Merkez Bankası’nın ( Fed ) bugünkü para politikası kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalar öncesinde varlık fiyatlarında oynaklığın devam ettiğini bildirdi.

75 BAZ PUANLIK FAİZ ARTIŞI BEKLENİYOR
Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in bugün yüzde 75 ihtimalle 75 baz puanlık faiz artışı yapacağı tahmin edilirken, Fed üyelerinin net sözle yönlendirmelerine karşın yatırımcılar yüzde 25 ihtimalle 100 baz puanlık faiz artışı yapılabileceği beklentisini koruyor.

PİYASALARDA SON DURUM
ABD’de artan resesyon endişelerinin tahvil piyasalarında alış ağırlıklı seyri desteklemeye devam ettiğini aktaran analistler, söz konusu durumun dolar talebinin güçlü kalmasında etkili olduğunu söyledi.

Analistler, bugünün veri gündeminde ABD’de dayanıklı mal siparişleri ve bekleyen konut satışlarının öne çıktığını belirterek, teknik açıdan dolar endeksi için 105,5’in destek, 108’in direnç konumuna geldiğini ifade etti.

İSLAM MEMİŞ SON DAKİKA ALTIN VE DOLAR YORUMU!
Doların bu denli değer kazanması ile insanlarda dolara güvenin, dolar bir rezerv paradır, dolar alın gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Halbuki 2023’e geldiğimizde ters bir rüzgar göreceğiz. 2022’de agresif faiz artırımı yapan Fed’in 2023’te agresif bir faiz indirimine gideceğini göreceğiz. Covid-19 vakalar artıyor ve Avrupa’da Eylül itibari ile enerji krizi yaşanacak. Doların gerçek değeri bu değildir; yatırımcıya en fazla kaybettirecek paradır. Dolar 100 seviyesinin altında olmak zorundadır. Euro’nun getirisi daha fazla. Öyle bir illüzyon yapıyorlar ki bütün dünyadaki insanları korkutarak dolara yönlendirmeye çalışıyorlar, buna Rusya karşı çıktı. Doların sonu iyi gözükmüyor.

Zenginlerin birikimi genelde altın ve gümüştür. Sonucuna baktığımızda ise toraktır. Dünyada tarımı kim elinde tutuyorsa güç ondadır. Zenginlerin toprak almasının nedeni budur. Dünyanın en zengin insanları toprağa yatırım yapan ve hayvancılıkla uğraşan topluluklardır. Zenginler tarım emtialarına yatırım yapıyor. Dövizden veya diğer yatırım alanlarından daha fazla kazandırıyor. Tarım arazisi alamayan kişi tarım emtialarından alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir