Kategoriler
Genel

hemen kesiyor.

Ağrı ve tutulmaları yok eden 8 besin
Masa başında 8 saatten çok oturmak detaylı ağrılara ve tutulmalara neden olabilir. Bu ağrılardan kurtulmanın tek yolu ise kas ve kemiklerde meydana gelen iltihabı yok etmektir…

Ananas

Ananaslarda tespit edilen bromelayin enzimi iltihabı önler.

 

Yağlı balıklar

 

Somon, sardalye, hamsi ve uskumru balığı gibi yağlı balıklar omega-3 yağı olan EPA ve DHA bileşsenlerini içerir. Bu omega-3 yağları yalnızca kalp sağlığımız için faydalı değildir; aynı vakitte iltihap engelleyici özellikleri bulunmaktadır.Yağlı balıklar D Vitamini gereksinimizi da karşılar. D Vitamini dengeli bir bağışıklık sistemini sağlar ve netice olarak istenmeyen ya da vakitğen iltihapları önler.

 

Turuncu sebzeler

 

Havuç, balkabağı ve tatlı patatesler karotenoid yönünden son derece varlıklıdır ve netice olarak iltihaplanmayı önler. Bu karotenoidlerin bazıları A Vitaminine dönüşebilir ve bağışıklık sistemimizi düzenler ve dengeler.
Mor lahana

 

Antosiyanin bileşeni tıpkı çilek ve yaban mersini gibi meyvelerde bulunduğu gibi mor lahanada da bulunur. C Vitamini yönünden en varlıklı olan sebzelerden birisidir.Besin değerinden tam manasıyla faydalanmak için mor lahanayı pişirmeden tüketmeniz önerilir.hia çekirdekleri omega-3 gibi yağlı asitler yönünden varlıklı bir besindir ve iltihabı yok eder. Sindirimi yavaşlattığı için ve uzun vakit tok tutma özelliği bulunduğu için kilo vermenizi de kolaylaştırır. Pembe Nar Özel

 

doğal ağrı tedavisi

 

Yeşil yapraklı sebzeler

 

Pazı, kara lahana ve ıspanak gibi yeşil sebzeler karotenoid ve flavanoid yönünden varlıklıdır. Bu bileşenler iltihabı engel olan yapıdadır. Yeşil sebzeler aynı vakitte magnezyum gibi mineraller yönünden varlıklıdır.İçerdikleri bu mineraller kas ve kemiklerimizi destekleyerek acı eşiğimizi yükseltir.

 

6Çilek, kiraz ve ahududu gibi meyveler

 

Çilek, kiraz ve ahududu gibi meyveler

 

Bu meyvelere renklerini veren antosiyaninler kuvvetli antioksidan ve iltihap karşıtı özelliği olan bileşenlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.