Kategoriler
Genel

herkesi ağlattı..

İSMAİLAĞA CEMAATİ LİDERİ 93 YAŞINDAKİ MAHMUT USTAOSMANOĞLU SON SÖZLERİ
İsmailağa Cemaati lideri 93 yaşındaki Mahmut UstaOsmanoğlu hayatını kaybetti. İsmailağa Cemaati lideri 93 yaşındaki Mahmut UstaOsmanoğlu hayatını kaybetti. Mahmut UstaOsmanoğlu Hoca Efendi bir vakitdir yoğun bakımda tedavi görüyordu. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut UstaOsmanoğlu, böbrek rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybetti. Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Cemaat şeyhi olan ve Tanrı dostlarından Mahmut UstaOsmanoğlu 93 yaşında Hakk’a yürüdü. Son sözleri herkesi ağlattı..

Bir vakit önce yoğun bakıma kaldırılan, Mahmut UstaOsmanoğlu’nun vefat haberini torunu açıkladı. Torunu Muhammed Fatih UstaOsmanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti allah’a vasıl oldular” ifadelerini kullandı. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının sosyal medya hesabından uygulanan açıklamada, “Sevgili şeyhimiz Mahmut Efendi Hazretlerimiz Hakk’a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle ümmet-i Muhammed’in başı sağ olsun.” ifadeleri yer aldı. Mahmut efendinin hepimize ders niteliğinde son sözleri; Kuran-ı kerimi okuyup onunla amel edenler öyle bir devlete kavuşurlar ki dünyada onun gibi devlet olmaz.

 

O dünyaya ferman okur. Kim ‘ki islamda’dır bilsin ki cennettedir. Kim ki isyandadır bilsin ki cehennemdedir. Dinden ödün veren can lazım değil bize o can değil düşmandır. Biz bu ilme değer vermezsek Tanrıta bize değer vermez. CENAZE 24 HAZİRAN CUMA GÜNÜ FATİH CAMİİ’NDE İsmailağa Camii’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgiye göre UstaOsmanoğlu’nun cenazesi 24 Haziran Cuma günü Cuma namazına müteakip Fatih Camii’nden kaldırılacak. Mahmut UstaOsmanoğlu kimdir? Mahmut UstaOsmanoğlu, 1929 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Gençliğinde etraftaki köylerin hocalarından ders aldı. 16 yaşında icazet aldı. İcazetinden sonra köyünde ders vermeye başladı. Henüz askerlik çağına gelmeyecek kadar genç yaşında, yetiştirmiş bulunduğu talebelerine icazet verdi. 16 yaşındayken evlendi. 1952 yılında şeyhi Ali Haydar Efendi ile tanıştı. Askerlik dönüşünde Ali Haydar efendi yönünden İsmailağa Camii’nde imamlık yapması üstüne çağrı aldı. 1954 yılında İsmailağa Camii’nde imamlık görevine başlayan Mahmut UstaOsmanoğlu, bu vazifesini 1996 yılında emekli olana kadar sürdürdü. 2010 yılında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu’ndan sonra kendine İslam’a Üstün Hizmet Ödülü verildi. Mahmut UstaOsmanoğlu’nun yetiştirdiği ünlü talebeleri arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü de vardır.

 

 

ESERLERİ Mahmut UstaOsmanoğlu’nun yazdığı ve onun ile ilgili yazılan eserler: – Ruhul Furkan Tefsiri (Henüz 18. cilde kadar yazılmıştır ve 54 cilt olması beklenmektedir)(Açıklamalı Kur’an tefsiri) – Sohbetler (6 Cilt) (Kendi yapmış bulunduğu sohbetler) – Risale-i Kudsiyye (2 Cilt) (Yanyalı Mustafa İsmet Garibullah’ın eserinin çeviri ve izahı) – Umre Sohbetleri – Fatiha Tefsiri – Âyete’l Kürsî ve Amene’r-Rasûlü Tefsiri – Kur’an-ı Kerim’in Faziletleri ve Okuma Âdabı – Efendi Babam Buyurdu ki – Kurânı Mübîn ve Kelime Mânalı Meâli Âlîsi – Kuranı Mecid ve Tefsirli Meali Alisi – Efendi Hazretlerimizin Hatm-i Hâce Sohbetleri – İrşadül Müridin – Mahmud Efendi Hazretlerinden Duâlar – Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretleri ile Huzur İkliminde İrşad Umresi 2011 – Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu Ödül Töreni – Tembihat – Mektubatı Mahmudiyye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir