Kategoriler
Genel

Herkesi İlgilendiriyor.!

Son dakika haberine göre; tapuda yeni devre adeta başladı, evi olan ve ev alacak herkesi ilgilendiren flaş gelişme! Ziraat Bankası, gayrimenkul… Tapuda Artık Yeni Dönem Son dakika haberine göre; tapuda yeni devre adeta başladı, evi olan ve ev alacak herkesi ilgilendiren flaş gelişme!

Ziraat Bankası, gayrimenkul mülkiyet hakkının devrini sahibi olan kredili ya da kredisiz bütün tapu işlemlerinde;Satıcı ve Alıcı arasında gayrimenkul mülkiyeti ile aktarım tutarının eş vakitli olarak el değiştirmesini gerçekleştiren ‘Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması’nı yaşama geçirdi.

Konuya dair açıklamalarda tespit edilen Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve Kurumsal Etkileşim Genel Müdür Yardımcısı Emrah Gündüz “Finansal dijital teknolojilerin tüketiminin arttığı, fiziki para ile temasın da en aza indiği bu devrede Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması alıcı ve satıcılar için büyük ödeme basitliği sunuyor.

Uygulama ile nakit taşıma riski ortadan kaldırılarak, hırsızlığa karşı koruma sağlanırken, düzmece para tüketimine karşı da tedbir alınmış oluyor. Hem de tarafların bu süreçte yaşayabileceği mümkün emniyet sorunları de ortadan kaldırılıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.