Kategoriler
Genel

Hesaplara Yattı..!

Aile Bakanlığı ödemeleri yaptı hesaplara 3.340 TL yattı! Herkes e-Devletten parasına baksın: PTT’den veya ATM’den paranızı çkin Devlet ödemeleri miktarı arttı. Temmuz ayında birçok maaş ve ücrete yapılan ara zamla birlikte devletin ihtiyaç sahiplerine sunduğu geri ödemesiz, karşılıksız yardım paraları miktarları da zamlandı.
Bu noktada her ay evinde yaşlı engelli ya da hastasına bakan vatandaşlara müracaat yapmaları ve müracaatı kabul edilmesi tarafında 3.340 TL ödeme gerçekleşiyor. Bu ödemeler 2.354 TL seviyesindeydi ve Temmuz ayında 3.340 TL’ye yükseldi.

Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret ara zammıyla beraber netlik kazandı. Buna göre, Temmuz ayı itibariyle evde bakım parası 2706 TL’den 3340 TL’ye çıktı. Evde bakım paraları her ayın sonuna kadar hesaplara yatmış oluyor. Söz konusu ödemeler il bazında gerçekleşiyor ve bu noktada ödeme uygulanan iller listesi paylaşıldı.

BAKAN YANIK’IN AÇIKLAMALARI

 

Söz konusu ödemeler ay sonuna kadar devam eder iken Aile Bakanı Derya Yanık bir açıklama yapmıştı. Bakan Yanık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: Kurban Bayramı bundan dolayı sosyal yardım uygulamaları kapsamındaki yaşlı aylığı, engelli aylıkları, evde bakım yardımı ve SED ödemelerini bugün hesaplara yatırıyoruz. Hak sahiplerine toplamda 3 milyar 125 milyon TL ödeme yapacağız. Engelli, yaşlı ve çocukların toplumsal yaşama tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal yaşama her alanda yanındayız.

”İster sms dilerseniz e Devlet sistemi üzerinden evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde uygulanan pek çok prosedürü çevrimiçi olarak gerçekleştirmemizi gerçekleştiren e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama prosedürünü gerçekleştirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir