Kategoriler
Genel

Hiç bilmediğimiz faydası

“Keşke Önceden Öğrenseydim Diyeceksiniz.. Açıkçası önceden karbonatı hiç kullanmıyordum. İnternette okuduklarımdan sonra ise sık sık karbonat almayı düşünüyorum. Kabartma tozu gibi karbonat da kurabiye gibi şeyler hazırarken epey yardımcı oluyor ancak karbonatın diğer faydalarını hiç bilmiyordum. Aşağıdaki listede karbonatı günlük hayatınızda kullanabileceğiniz birçok alan var. Benim favorim ise karbonatı deodorant olarak kullanabilmek. 1- Sivrisinek ve Diğer Böceklerin Isırıkları Bu ısırıklar canınızı yakıyordur mutlaka. Artık yakmayacak. Karbonatı su ile karıştırın ve ısırılan bölgeye sürün. 10 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile bölgeyi temizleyin. Isırığın acısı anında geçecek!
2- Alışverişe Gittiniz ya da Uzun Süre Yürüdünüz Diyelim 3-4 çay kaşığı karbonatı 2.5 litre su ile karıştırın ve ayağınızı suda bekletin. İnanın masaj koltukları kadar etkili olacak.

3- Karbonat Sadece Ayak Masajı Konusunda İşe Yaramıyor Ayakkabınızdaki kötü kokuları da yok ediyor. Göz kararı karbonatı ayakkabınızın içine döküp bekletin. Ertesi gün kokunun yok olduğunu göreceksiniz.
4- Buzdolabınız Kötü Mü Kokuyor? Küçük bir kaba karbonat doldurun ve ağzı açık şekilde buzdolabınızda bekletin. Kötü kokula rın yok olduğunu hissedeceksiniz. 5- Yazın Vazgeçilmezi Olan Soğuk İçecekler Bu içecekler tazeliğini çabuk kaybeder. Soğuk suyun içine biraz şeker, limon suyu ve yarım çay kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat, limondaki asidi karbonik aside dönüştürecektir. Kar bonat az miktarda tüketildiğinde zararsızdır. Günde en fazla bir çay kaşığı karbonat tüketin.6- Eğer Küvet Kullanıyorsanız 50 ile 100 gram arasında karbonatı su dolu küvetinize dökün. Karbonat, suyu yumuşatır. Bu nu haftada en fazla iki kez yapabilirsiniz. 7- Hafif Nemlendirilmiş Pamuğun Üzerine Karbonat Serpin Doğal deodorant olarak kötü kokuları uzun süreli yok edecektir. 8- Ağzında İstenmeyen Koku Olanlara Müjde! Ilık su ile bir çay kaşığı karbonatı karıştırın ve gargara yapın. Kötü koku anında yok olacaktır.


Karbonatın Hiç Duymadığınız 14 Faydasıı

9- Evdeki Minik Dostlarımız da Karbonattan FaydalanabilirlerKedi kumlarına ekleyeceğiniz bir miktar karbonat, kumdaki kötü kokuyu yok edecektir. Ayrıca karbonatı çöplerinize de atabilirsiniz.

10- Bir Miktar Sirkeyle Beraber Karıştırıldığında Karbonat bir miktar sirkeyle karıştırıldığında lekeleri temizlemeye de yardımcı olur. Lavabo nuzu tıkadıktan sonra bir miktar sirkeyi dökün, üzerine de biraz karbonat. Lavabonuzdaki lekelerin azaldığını göreceksiniz.


11- Gümüşten Yapılma Kaşık ve Çatal

Benzeri gereçlerinizi sıcak suyun içinde bekletin. Parçalar halinde alüminyum folyo ve birkaç çay kaşığı karbonat ekleyin. Soğuk suyla duruladıktan sonra iyice kurulayın.

12- Karbonatın Ne Kadar Etkili Olduğuna Hala İnanmıyorsanız Bir de Bunu Deneyin Dişlerinizi karbonat ile fırçalayabilirsiniz. Karbonat, ağzınızdaki korozif asitleri etkisiz hale getirir. Gerçekten harika!

13- Bulaşık Makinenizin Sıvı Deterjan Bölümüne Karbonat Ekleyin Tabii ki bunu bulaşık makineniz boşken uygulamanız gerekiyor. Kokular yok olacaktır.

14- Karbonat İle Hem Ocağınızı Hem de Fırınınızı Temizleyebilirsiniz Su ile karbonatı karıştırın ve yumuşak bir sünger ile kirli bölgeyi temizleyin. Sonuçlara ancak gözünüzle görünce inanabilirsiniz. Karbonatın faydalarına bayıldım. Arkadaşlarınızla yazıyı paylaşarak karbonatın sihirli gücünden yararlanmalarını sağlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.