Kategoriler
Genel

Hiç Evlenmedi?

Bahçel Neden Hiç Evlenmedi? Nikah Masasından Döndüren Hazin Olum! Devlet Bahçel Neden EvlenmediBahçel Neden Bekar?MHP Genel Bașkanı Devlet Bahçel’nn neden evlenmedğ ve bekar olduğu konusunda merak sürüyor.Ülkü Ocak Ayıları’nın tanınan smlernden Oğuzhan Cengz,“Türkmen Bey Devlet Bahçel”sml ktabında Bahçel’nn özel hayatı ile ilgili detaylara yer verdi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin neden bekar olduğunu çoğu kiși merak ediyor. Hayatının tamamını siyasete adayan Devlet Bahçeli’nin neden evlenmediği sorusuna Oğuzhan Cengiz’in kitabında neden evlenmediğine dair detayları barındırıyor. Devlet Bahçeli Neden Evlenmedi “Türkmen Beyi Devlet Bahçeli” kitabında Bahçeli’nin özel hayatına dair bulgular yer alıyor. Bahçeli’nin evlilik için kader meselesi dediği, keșke demekle olmayacağı ve aile
kurulmasının daha iyi olacağını söylediği ifade ediliyor.

Gazi Üniversitesi eski rektörlerinden Prof.Rıza Ayhan ise Bahçelinin son derece yakıșıklı olduğunu, hassas giyindiğini belirtiyor. Bahçeli’nin çok yoğun bir șekilde çalıștığı için evlilik yapmaya fırsatı olmadığı, Bahçeli’ye “Hocam evlenseniz de bizim de önümüz açılsa” denildiğinde ise Bahçeli’nin “Ben ya ocağa, ya partiye ya da eve giderim,benim hayatım belli” dediği ifade ediliyor. Ülkü Ocağı’nın eski bașkanlarından Șefkat Çetin ise Devlet Bahçeli’nin izdivaç girișimlerinde inanılmaz olayların meydana geldiği ifade ediyor. Devlet Bahçeli’nin annesinin evlilik ișini halledeceği sırada rAhmetli olduğunu, 1991 senesindeki evlilik girișiminde de seçimlerin araya girdiğini dile getiriyor.

1948 senesinde Osmaniye’de doğan Bahçeli, Türkmen kökenlidir. Babası Salih Bahçeli, Osmaniye’nin tanınan çiftçi ve tüccarlarındandı. Devlet Bahçeli kimdir, neden hiç evlenmemiştir.Türkmen ailesine mensup olan Fettahoğulları olarak tanınan geniş ve köklü bir aileden gelen Bahçeli, ailenin 4 çocuğundan biriydi. Babasının ilk evliliğinden olan 2 kardeşi vardır. Hiç evlenmeyen Devlet Bahçeli, kendisi gibi hiç evlilik yapmayan kız kardeşi Serpil Bahçeli ile beraber oturuyor. Bahçeli neden evlenmemiş Bahçeli ile ilgili yazılan bir kitapta neden evlenmediği sorulunca şunları aktarmıştır:

 

Bu bir kader meselesidir, üstünde münakaşa da yapılmaz, keşke demek de olmaz. Pişmanlık demeyelim ama aile kurulsaydı olurdu. Bahçeli’nin bir kaç kez evlenmeye niyet ettiği fakat bunun kısmet olmadığı söyleniyor. İlk evlilik teşebbüsü 1987 senesinde olmuş. Annesi beğendiği kızı istemeye gidemeden vefat edince Bahçeli bu mevzuyu rafakaldırmış. Ardından bir kaç kez daha gündeme gelmiş fakat bir türlü kısmet olmamış. Devlet Bahçeli’de bekar kalmaya karar vermiş.Ailesinden bilgi vermek gerekirse, babası s-olcuydu Sol ideolojiye sahip bir ailede yetişen Bahçeli’nin babası Cumhuriyet Halk Partili ve İsmet İnönü hayranıdır. Devlet Bahçeli hiç evlenmemiştir.Eğitimi İlk öğrenimini memleketi Osmaniye’de 7 Ocak Ayı İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulu kendisinden üç yaş büyük Servet ismindeki abisiyle Adana’da Özel Çukurova Koleji’nde yatılı okudu. Lise eğitimi için İstanbul’a akrabalarının yanına gitti ve Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı. Lise ikinci katagoride Etiler’deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da gene bu okuldan aldı 1967 senesinde Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) kazandı ve dış ticaret kısmını 1971’de bitirerek mezun oldu.

Asistanlık kariyeri Mezun oluşunun sonrası Bahçeli, 1972 senesinde Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve bağlı yüksek okullarda İktisat Bölümü asistanı olarak vazife aldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen bir akademisyendi. Aynı vakitte Ül-kücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği’nin kurucularından, Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneği’nin (ÜMİD-BİR) kurucularından ve genel başkanlarındandır. Ayrıca kısaca ÜNAY denilen Üniversite Akademi ve Yüksekokulları asistanlığı kurdu ve başkanlık vazifesini üstlendi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde iktisat doktorası yaptı ve aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikasında Ana Bilim Dalı’nda 1987 senesine kadar öğretim üyeliği vazifesini sürdürdü.Dr. Bahçeli gene bu vakit ortamında Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Türk Tarihi ve Dış Politika konularıyla ilgilendi ve bu alanlarda çalışmalar yaptı. Siyaset kariyeri 1980 Darbesi’nden sonra cezaevine giren Milliyetçi Hareket P-rtisi (MHP) ve Ül-kücü kuruluşların yöneticileri ile mensuplarının davalarının her platformda savunulmasına dair çalışmalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş yönünden vazifeye çağrılması üzerine, 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği vazifiyetinden istifa eden Bahçeli, 19 Nisan 1987 tarihinde uygulanan Milliyetçi Çalışma P-rtisi (MÇP) Büyük Kurultayı’nda p-rti idareine seçildi ve Genel Sekreterlik vazifiyetine getirildi.MÇP ve MHP’nin idare kadrolarındaki vazifiyeti uzun yıllardır devam ettiren Bahçeli, detaylı vakitlerde Genel Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, Merkez Karar Kurulu Üyeliği, Genel Başkan Başdanışmanlığı vazifelerinde bulundu. Bu şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir