Kategoriler
Genel

HİÇ SÖYLEMEDİ !

İnceleme yapıldı, Kılıçdaroğlu 265 gündür bunu hiç söylemedi! İşte o kelime
AK Parti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 aydır yaptığı aşağı yukarı 400 konuşmayı inceledi. Araştırmada, Kılıçdaroğlu’nun 265 gündür bir kere bile “F’ETÖ” demediği görüldü. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ömer Arvas’ın paylaştığı başka bilgi de ilgi çekti. Buna göre, CHP lideri geçen seneye kadar P’KK’yı l’anetlese de bu yılki konuşmalarında da P’KK kelimesini kullanmamaya başladı.
AK Parti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 aydır yaptığı aşağı yukarı 400 konuşmayı inceledi. Araştırmada, Kılıçdaroğlu’nun 265 gündür bir kere bile “F’ETÖ” demediği görüldü.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz v’uruş girişimiyle alakalı F’ETÖ’yü rahatsız eden bir açıklama yapmış, kısa sürede açıklaması CHP’nin resmi hesabından silinmişti.

İnceleme yapıldı
AK Parti, Kılıçdaroğlu’nun 1 Ocak Ayı 2022’den bugüne kadarki süreçte yaptığı aşağı yukarı 400 açıklamayı inceledi.

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ömer Arvas, 10 aylık incelemenin neticelerini paylaştı.

“K’HK’lıların hepsini görevlerine iade edeceğini” bildiren Kılıçdaroğlu’nun 10 aylık süreçte “F’ETÖ” kelimesini kullanmadığına ilgi çeken Arvas, “Bu raslantı değil. Hatırlarsanız firari F’ETÖ’cüler, ‘F’ETÖ kelimesini kullananlar soykırım suçuna ortaktır’ te’hdidinde bulunmuştu” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun F’ETÖ’nün kaset kumpasıyla CHP Genel Başkanı olduğuna işaret eden Arvas, CHP liderinin F’ETÖ’yle helalleştiğini söyledi. Arvas, Kılıçdaroğlu’nun söylem değişikliğini şu şekilde değerlendirdi:

“Bu helalleşme i’hanetinin gerisinde yatan tek sebep F’ETÖ’cülerin oyunu almak değil. Geçtiğimiz aylarda detaylı CHP’li isimlerin dile getirdiği “Cumhurbaşkanı adayı yerel ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar” itirafı bu adımdan ayrı düşünülemez.”

“F’ETÖ’nün Türkiye’ye ihanetleri karşılığında ABD’de birtakım çevrelerde elde ettiği ilişkileri bir güç olarak Kılıçdaroğlu’na kabul ettirdiği çok açık” diyen Arvas, “Erdoğan karşıtlığından gözleri kararmış isimlerin attıkları adımların milli güvenliği t’ehdit ettiğine” v’urgu yaptı.

“P’KK” demeyi de bıraktı!
Arvas’ın paylaştığı başka bilgi de ilgi çekti. Buna göre, CHP lideri geçen seneye kadar P’KK’yı l’anetlese de bu yılki konuşmalarında da P’KK kelimesini kullanmamaya başladı.

Arvas, değerlendirmelerini şu soruyla noktaladı:

“Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde alakalı alakasız pek çok hususta vaatlerde tespit edilen Kılıçdaroğlu’nun F’ETÖ ile mücadele konusu ile alakalı bir açıklamasını hatırlayan var mı?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir