Kategoriler
Genel

HÜRJET

Türkiye geliştirdi: HÜRJET, F-35’ten daha ileri bilhassare sahip
Sav’unma Sanayii Başkanlığı Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, Türkiye’nin İlk hafif taarruz uçağı HÜRJET’in yıla ilk uçuşunu gerçekletireceğini hatırlatarak, HÜRJET’te sarfedilen birtakım teknolojilerin, F-35’lerden daha ileri bilhassare sahip olduğunu söyledi.
Valilikten oluşturulan yazılı bildirime göre, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’ın adının verildiği Malatya’daki fen lisesinde düzenlenen iftar uygulamasında konuşan Serdar Demirel, çocuklara sav’unma endüstri ile ilgili bilgi vermek istediğini belirtti.

 

“Sav’unma Sanayi bölümünde bundan sonra her şeyimizi kendimiz tasarlayıp yapabiliyoruz” diyen Demirel, şu şekilde devam etti:

“İlk uçağımız hafif taarruz uçağımız HÜRJET yıla ilk uçuşunu yapacak. İlk muhabere uçağımız F-35’lerden daha ileri bilhassare sahip. Eylül ayında uçağımızı görebileceğiz. Umudumuz yıla 18 Mart’ta uçağımızı hangardan çıkartmak. Şu anda kendi gemisini yapabilen 15 ülkeden bir tanesiyiz. Kendi f’üzelerini yapabilen sınırlı ülkelerden bir tanesiyiz, insansız hava araçlarında dünyada lideriz.”

Vali Aydın Baruş ise Erman Ilıcak’a teşekkür ederek, Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin 17 ilden gelen başarılı öğrencilere eğitim verilenni dile getirdi.

Ilıcak ailesinin kentin çoğu noktasında okulların inşaatına katkıları bulunduğunu izah eden Baruş, “Kur’an Kursu ve cami inşaatlarında çok kıymetli katkıları var. Erman Ilıcak, Darende ilçesine 8 sınıflı bir anaokulu sözü verdi. Katkı ve takviyeleri amacıyla teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erman Ilıcak ise güzel bir iftar uygulaması gerçekleştirdiklerini diye getirerek, “Bu akşam bilhassa velileri çağrı etmek istedim, hem anne ve baba olarak, çocuk yetiştirmenin ne kadar z’or olduğunu bilen birisi olarak. Bu kadar başarılı bu kadar kıymetli çocuklar yetiştirdiğiniz amacıyla hepinize teşekkür ediyorum. Buradaki çocuklar son derece terbiyeli ve aslanlar gibi çocuklar. Bu kadar güzel çocuklar yetiştirdiğiniz amacıyla hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bizde bu güzel çocuklarımıza yakışacak güzel bir okul yapmaya çalıştık. Ortaya çok güzel bir yapıt çıktı.” ifadelerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise iş adamı Erman Ilıcak’a Malatya’ya verilen katkı ve desteklerden ötürü teşekkür etti.

Programa, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, iş adamları, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, okul öğrencileri ve velileri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir