Kategoriler
Genel

İhmale Gelmez

Şüphelinin dünyaca ünlü parfüm markalarının birebir sahtesini ürettiği, bu sahte parfümleri orijinalmiş gibi göstermek için sahte bandrol ve stok numarası vererek internet üzerinden sattığı belirlendi. Teknik ve fiziki takip sonucunda şüpheli D.K’nin sahte parfümleri imal edip depoladığı adrese operasyon düzenlendi.

Dünyaca ünlü parfüm markalarının sahtesini üretip internet üzerinden sattığı belirlenen 1 şüpheli jandarma operasyonuyla yakalandı. Gerçekleşen operasyonda, 50 bin adet sahte parfüm, boş şişe ve kapak ele geçirildiği belirtildi.


İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüpheli D.K’nin vatan dışından getirttiği orijinal parfüm şişelerine düzmece parfüm doldurarak internet üzerinden sattığı verisini aldı. Şüphelinin dünyaca ünlü parfüm markalarının birebir düzmecesini ürettiği, bu düzmece parfümleri orijinalmiş gibi göstermek için düzmece bandrol ve stok numarası sunarak internet üzerinden sattığı belirlendi. Teknik ve fiziki takip sonunda şüpheli D.K’nin düzmece parfümleri imal edip depoladığı adrese operasyon düzenlendi.

Jandarma yetkilileri, düzmece parfümlerin ortamında detaylı kimyasallar olduğunu, merdiven altı üretimin nasıl yapıldığını ve ürünlere nelerin karıştırıldığı belli olmadığı için cilde temasında ya da solunması durumunda ciddi sağlık problemlerine sebebiyet verebileceği ikazında bulundu. Vatandaşların ürün alınırken TÜBİTAK yönünden cep telefonlarına bedava olarak indirilen Ürün Takip Sistemi (ÜTS) programıyla ürünlerin orijinalliğini kesinlikle denetim etmesi ve menşei belli olmayan ürünlerin kesinlikle alınmaması gerektiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir