Kategoriler
Genel

ihraç edildi

Nurol Makina Katar’dan sonra Çad güvenlik güçlerine Yörük 4×4 zırhlı aracının ihracatını gerçekleştirdi. Nurol Makina uzun yıllardır Afrika pazarına önemli ihracat faaliyetlerinde bulunuyordu. Ejder Yalçın zırhlı aracı ile pazarda önemli bir aktör haline gelen Nurol Makina, Ejder Yalçın’dan sonra Yörük 4×4 ile de pazardaki payını arttırmaya ve konumunu korumaya devam ediyor. Son olarak Yörük 4×4 zırhlı aracının Çad’a ihraç edildiği iddia edildi. Yakın zaman önce de çeşitli kaynaklarca dile getirilen husus son olarak Çad sokaklarındaki üç Yörük 4×4 aracının geçiş görüntüleri ile tekrar ifade edildi.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin AYKOL, 2021 yılına ilişkin beklentilerini ifade ederken, “Sınıfının açık ara en iyi aracı olan Ejder Yalçın aracımız ile kazandığımız pazar payını, 2021 yılında ilk ihracatını gerçekleştireceğimiz Yörük aracımız ile daha da artıracağız.” ifadesinde bulunmuştu. Ayrıca Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Konvansiyonel Silah Kaydı UNROCA’ya sunduğu rapora göre, Türk şirketleri tarafından 2018 yılında Çad’a 20 adet zırhlı araç ihracatı gerçekleştirilmişti.

Nurol Makina ile Katar arasında imzalanan anlaşmaya göre 100 Adet Yörük 4×4 ve 400 adet Ejder Yalçın tedariki planlamaktaydı. Sözleşme kapsamında Ejder Yalçın ile birlikte Sarp Dual, modüler tasarımıyla öne çıkan Yörük 4×4 araçlarıyla birlikte ise IGLA Füzesi Fırlatma Sistemi ve Tanksavar Füze Atıcı Sistemi de ihraç edilmişti.

Nurol Makina’nın en yeni tasarım olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, V şeklindeki monokok bir gövdeye sahiptir. Gelişmiş aktarma organları, aracı kırsal ve kentsel alanlarda hızlı ve yüksek manevra kabiliyeti sağlar.

Düşük ağırlığı ve yüksek koruma özellikleri, en zorlayıcı ve asimetrik tehditler karşısında operasyonel üstünlük ve yüksek esneklik sağlar. Yeni nesil bir araç olan Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, ölçeklenebilir kompozit malzeme zırhının mükemmel bir kombinasyonunu temsil ediyor. Ayrıca, segmentindeki diğer araçlara kıyasla daha yüksek hız ve üstün koruma özellikleri sayesinde Yörük Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı VIP konvoylarında koruma aracı olarak uygundur

MODÜLER ZIRH
YÖRÜK 4×4, hafif zırhlı araç sınıfında yer alan araçlar arasında en üst seviye mobilite ve koruma performansı sunmaktadır. Kullanıcı isteklerine göre değiştirilebilir yüksek seviyede balistik ve mayın/EYP koruması sağlar. YÖRÜK 4×4, emniyet güçlerinin ve askeri birliklerin kullanımı için tasarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir