Kategoriler
Genel

İMZALAR ATILDI

Yüz binlerce işçiye ilgilendiren gelişme! İmzalar atıldı
Yüz binlerce çalışana ek zamla alakalı son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek’in dün imzaladığı protokole göre, kamu işçilerine verdiği yüzde 2,5 zam 1 Ocak Ayı  2022’den itibaren geçerli olacak.

Yüz binlerce kamu işçisine son dakika müjdesi geldi. Kamu işçilerinin maaşlarına yüzde 2,5 ek zam yapılmasına dair “Ek Çerçeve Anlaşma Protokolü” imzalandı.

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Genel Sekreteri Adnan Çiçek’in dün imzaladığı protokole göre, hükümetin, kamu çalışanlarını enflasyona ezdirmeme politikası tarafında memur ve sözleşmeli personele yüzde 2,5 oranında yaptığı zam, kamu kurumlarında çalışma barışını sağlamak amacıyla 1 Ocak Ayı  2022’den itibaren geçerli olmak üzere aynı oranda bütün kamu işçilerine de uygulanacak.

Bir defaya mahsus verdiği söz hususu zam, 1 Ocak Ayı Ayı Ayı 2022’de işçi ücretlerine yapılan zam ardından meydana gelen son ücretler üstüne yapılacak.

Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun Ek 2’nci maddesi kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşları, 11 Ağustos 2021’de hükümet, kamu işveren sendikası ve işçi sendikaları konfederasyonları arasında imzalanan “2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü”ne ve onun eki derecesindeki “Ek Çerçeve Anlaşma Protokolü”ne uymakla yükümlü olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.