Kategoriler
Genel

İnanamayacaksınız…

Saksınnın Dibine Yumurta Koydu sonrası herkesi şaşırttı…
Yumurtayı kattıktan sonra bakın sonra neler neler oldu…
İtiraf ediyorum. Bahçemle ne kadar ilgilensem de bir bahçıvan kadar iyi değilim. Peki siz de benim şeklinde bahçeyle uğraşmayı seviyor fakat çok bilginiz yoksa ne yapıyorsunuz? Tabii ki her süre profesyonellerden tavsiye almakta fayda var. Az sonra okuyacağınız kulağa garip gelebilir. Sadece profesyoneller tarafından sıkça kullanılan bir yöntemmiş.


Malzemeler:

Saksı

Toprak

Çiğ yumurta

Bitkinizi dikmek için önce bahçede bir nokta belirleyin. Seçeceğiniz yer yetiştireceğiniz bitkiye uygun bir konumda olmalı. Yumurta kabuklarının içerdikleri kalsiyum ve öteki mineraller yardımıyla toprağı beslediğini biliyorsunuzdur. Muhtemelen duymadığınız şey de yumurtanın tamamını toprağa bırakmak. Toprağın altına bırakacağınız çiğ yumurta kabuğu yardımıyla hem mineral kaynağı olacak bununla beraber yumurtanın içindekiler bitkinizin kökünün çürümesini engelleyecek.
Bitkinizi dikeceğiniz yeri seçin. Yumurtanızı toprağa koyun ve üzerine toprak serpin. Yumurtanız çürümeye başladıkça, toprak mineral dolacak.

Birçok kişi bunu denedi ve olumlu sonuç aldı. Profesyonel bahçivanların yumurta haricinde muz ile de bunu yaptığı biliniyor. Derhal deneyin.

Denedikten sonrasında doğa anaya güvenin.
Size tavsiyem son kullanma zamanı geçmiş yumurtaları kullanmanız. Böylelikle yumurtanızı israf etmiş olmayacaksınız. Yukarıdaki yöntemi bahçenizde denemeye hazır mısınız? Bahçeyle uğraşan arkadaşlarınız varsa yazıyı onlarla paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir