Kategoriler
Genel

İSLAM MEMİŞ

İslam Memiş: Bu koşullarda altın almam
Altın fiyatları yatay seyirde hareketini sürdürüyor. Altın ve Para Pazarları Eksperi İslam Memiş, altın alımı amacıyla beklemede kalınması gerekliliğini söyledi.

Gram altın ve ons ön görülerini güncelleyen Finans Analisti İslam Memiş, “1988 dolar, 1912 ya da 2000 dolar ons altında test edilebilir. Fakat ben günümüz koşullarda ne gram altın ne de ons altın almayı tercih etmem.

Yıl içersinde tabii ki yükselecek. 1450 lira gram altın 2150 dolar ons altın olacak ama anında olmayacak. Nisan ayındaki geri çekilmeler bence bir fırsattır. Mayıs ayında altın fiyatlarında bir fırsat göremeyeceğimizi ön görü ediyorum. Fakat bu hafta haftaya yükselişle başlayan ons altın varken bu fiyatlarla elimdeki TL ya da dolarla ons altın almazdım” açıklamalarında sonra gümüş yorumunu yaptı.

BEKLEMEDE KALINMALI

Gümüş fiyatlarıyla alakalı değerlendirmesini yapan Pazar ve altın uzmanı İslam Memiş, “Gümüşün gram fiyatı 12.14 lira seviyesinde, TL var ise yeni almam beklemeyi tercih ederim. 12 liranın altına inmesini beklerim. Dolarım varsa pariteyle gümüş alır mıyım? Almam, gene düşmesini beklerim. Korku ve panikle alım yapmayın” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir