Kategoriler
Genel

İŞTE O İSİM

AKP içinde konuşuluyor! Erdoğan vekilliğe geri dönecek! İşte CB adayı Gazeteci yazar Ahmet Takan, AKP içinden aldığı duyumu ve Saray’da konuşulan söylentileri aktardı. Ahmet Takan, AKP içinde Erdoğan’ın yeniden vekilliğe döneceği konuşulduğunu söyledi.

Ankara gazetecisi Ahmet Takan, Saray’da konuşulan seçim tarihlerini, seçimi erteleme planlarına yönelik söylentileri ve Erdoğan’la ilgili AK Parti içinden ‘duyduğum’ dediği çok çarpıyı bir bilgiyi bugün kaleme aldığı köşe yazısına taşıdı.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, “Erken seçim tarihi ve Cumhurbaşkanı adaylığı… Sarayda, “Seçim Mayıs’ta” diyenler var, “Çok sıkışırsak seçim tarihini 1 yıl erteleriz” diyenler var… Bu söylentiler, siyaset kulislerinin de tartışma konusu.” dedi.

Ahmet Takan, AKP içinden duydum diyerek Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı olarak seçimlere milletvekili adayı olarak girebileceğini aktararak, AKP’nin Cumhurbaşkanı adayının da Hulusi Akar olabileceğini ifade etti.

Ahmet Takan, şunları kaydetti:

“Sizlere uçuk gelebilir ama içerdeki çatırtıları, kapışmaları ve hizipleşmeleri iyi takip ettiğim için duyduğum şu son senaryoyu (AKP içinden) ciddiye aldım ve sizlere aktarma ihtiyacı hissettim;

“Tayyip Erdoğan AKP Genel Başkanı olarak seçimlere İstanbul milletvekili adayı olarak girebilir. AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı da Hulusi Akar” olur. Burası Türkiye… Olur mu olur!.. Ve hatta Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı olmamaya karar verirse Hulusi Akar değil de bir başka isimde aday gösterilebilir…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir