Kategoriler
Genel

İŞTE O İSİM..

İşte Adayları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu herkesin merakle beklediği o soruya cevap verdi! Cumhurbaşkanı adaylığına CHP’den kimin çıkacağı merakla bekleniyordu! İşte adayları.

 

Kılıçdaroğlu az önce açıkladı!Özgür Demirtaş ya da Muhtar Kent’in Cumhurdiğernı adaylığı ile ilgili suallere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Birincisi, kimseye ‘Sen olmazsın’ ya da ‘olamazsın’ demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben ‘olmaz’ deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum” sözlerine yer verdi. Gazeteci Emin Çapa, CHP’nin Cumhurdiğernı adayının daha önce CEO’luk yapmış biri olacağını iddia etti. Çapa’nın iddialarının sonrası bir de ekonomist Özgür Demirtaş’ın adaylığı gündeme geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, iki isim ile ilgili yöneltilen soruya “Kimseye olmaz” demedim diyerek açık kapı bıraktı. “

ADAYLIK İÇİN TALEP ÇOK” Adaylık için çok talep olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Öyle bir şey yok. Doğrusu çok şahıs geliyor.
İş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan, diğer kesimlerden… Rapor yazıp getirenler, özgeçmiş bırakanlar oluyor. Böyle bir beklenti var. Sanıyorum diğer liderlere de gidenler var” diyen CHP lideri, “Ben herkese aynı şeyi söylüyorum. Buna Millet İttifakı olarak karar vereceğiz. Ve şimdilik Sayın Meral Akşener ile olsun, görüştüğümüz diğer liderlerle olsun adayın kim olması gerektiği konusu ile ilgili bir konuşmamız olmadı” ifadelerini kullandı.

“KİMSEYE OLMAZ DEMEDİM”

Gazeteci Murat Yetkin’in sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Peki, gelenlere ‘Olmaz’ deyip söylentilerin önünü kesme yoluna neden gitmiyorsunuz?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi: “Birincisi, kimseye ‘Sen olmazsın’ ya da ‘olamazsın’ demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben ‘olmaz’ deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum. İkincisi, bu tür bir negatif dil kullanmak benim doğama aykırı. Ama ben kimseye olumlu bir yanıt vermiş de değilim. Defalarca adayı beraber belirleyeceğimizi söyledim, söylüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir