Kategoriler
Genel

İTİRAF GELDİ

Alman basınından itiraf geldi: “Türkiye’yi kimse hesaba katmıyordu!”

 

Alman günlük gazetesi Welt’de çıkan haberde Türkiye’nin S/İHA üreticiliğinde dünyanın en etkin güçlerinden biri durumuna gelmesine değinildi.


Alman günlük gazetesi Welt’de çıkan haberde Türkiye’nin S/İHA üreticiliğinde dünyanın en etkin güçlerinden biri durumuna gelmesine değinen Dünyada önde gelen fazlası medya kuruluşunun da dikkatini çeken bu başarılar Alman Welt gazetesinde de yazıldı.
Welt gazetesinde çıkan “Türkiye’nin drone gücündeki inanılmaz yükselişi” başlıklı haberde, “Türkiye’nin; dünyanın en aktif S/İHA güçlerinden biri olması, Batı’da soğuk duş etkisine namacıyla oldu. Zirâ kimse Türkiye’yi üst civar askeri teknoloji üreticisi olarak hesaba katmıyordu.

Savaşın Doğasını Değiştiren Türk İHA’

 

Ünlü Amerikan dergisi New Yorker, Türk insansız hava araçları Bayraktar TB2 ‘leri masaya yatırmıştı. Stephen Witt’in kaleme aldığı ‘Savaşın Doğasını Değiştiren Türk İHA’sı’ başlıklı makalede Bayraktar TB2’nin, Kuzey Afrika’dan KafkAsya’ya kadar fazlası bölgedeki başarılarına ilgi çekilmişti.


Bayraktar TB2, dünyadaki fazlası ülkenin envanterine girmiş ve başarısıyla adından çokça söz ettirmişti. Bayraktar TB2’nin başarılı olmasını son olarak Fransa basını da gündeme getirdi. Basında yer alan haberde, Fransa kendi ordusu amacıyla Bayraktar TB2 aynısı silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) üretimine geçilmesi tarafında görüş bildirildiği bilgisine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir