Kategoriler
Genel

ittifakı duyurdu

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın ardından yeni bir ittifak kuruldu. Kendilerine Türkiye İttifakı adı verilen oluşum eski milletvekili Sinan Oğan’ı cumhurbaşkanı adayı göstermek istiyor. 20 siyasi parti “Türkiye İttifakı” çatısı altında bir araya gelerek MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ı Cumhurbaşkanı Adayı göstermek istiyor.

Yeni Çağ’da yer alan habere göre, Ankara’da basına kapalı gerçekleşen toplantıya 20 siyasi partinin genel başkanları ve kurmayları katıldı.

“Türkiye İttifakı” olarak bir araya gelen partiler önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanı Adayı olarak MHP eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ı aday gösterecek. Toplantıya katılım sağlayan partilerden bazıları şöyle:

Turan Hareketi Partisi Genel Başkanı Varol Esen, Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan, Milli Parti Genel Başkanı Muhammet Uzun, Adaletin Aydınlığı Partisi Genel Başkanı Altuğ Ergüzel ve Vatan Severler Partisi Genel Başkanı Yılmaz Gülümser Gibi bir çok Siyasi Partilerin Genel Başkanları Türkiye İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Tanıtım Toplantısında yer aldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir