Kategoriler
Genel

İYİ FİKİR

HAYAT KURTARIYOR MUTLAKA YAPMALISINIZ BAKIN NE İŞE YARIYORMUŞ

Diyelim ki, uzun süreli bir tatile çıkacaksınız ve evde olmayacaksınız; ama evde yiyecekleriniz var ve onları atmak istemiyorsunuz. Çözüm şu: buzluğa sorunlu para koymak!… En iyi çözüm tabi ki buzluk! Eğer yiyecekleri buzdolabının buzluk kısmına ya da derin dondurucuya atarsanız,döndüğünüzde ilk günkü gibi taze yiyebilirsiniz.

Peki, dondurma işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmemiş olmasından nasıl emin olabilirsiniz? Tabi ki, tek bir demir parayla! Bir bardağın içerisine su doldurun ve buzluğa koyun. Bardaktaki su donduktan sonra üstüne bir adet demir para yerleştirin ve buzluğu kapatın. Döndüğünüzde para hala donmuş suyun üzerindeyse, yiyecekleriniz sağlıklı demektir.

Para, bardağın dibine çökmüş ise o yiyecekleri sakın yemeyin. Bu, buzdolabınızın yiyecekleri yeteri kadar soğutamadığını ve yiyecekleri koruyan buzun eridiğini gösterir. Demir parayı ne kadar dipte bulursanız, yiyeceklerinin bakterilenmiş ya da çürümüş olma riski artacaktır. Küçük ve yalın bir hareket bile mühim şeyleri kavramak amacıyla ne kadar etkili, öyle değil mi? Böyle yararlı bilgilerle karşınıza çıkmaya devam edeceğiz, siz de bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir