Kategoriler
Genel

JET YANIT

Türkiye yerel çıkarlarına aykırı hareketlerde tespit edilen Medyanın yanlı haberleri ile dünyanın en huzurlu ülkeleri gibi gösterilen Rusların korkusundan huzurları kalmayan İsveç ve Finlandiya’nın Nato üyeliğine red oyu sunarak girişlerini engelleyeceğini bildirmişti Finliler bu açıklamalara yanıt verdi Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Nato’ya üye olmak amacıyla müracaat yapan Finlandiya ve İsveç’e teröre verdikleri desteklerden ötürü reaksiyon göstermişti.

FİNLANDİYA’DAN TÜRKİYENİN AÇIKLAMALARINA CEVAP GELDİ

Erdoğan’ın bugün iki ülkeye resti çekip “Üyelikleri amacıyla hayır oyu vereceğiz” demesinin sonrası Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’den de bir açıklama geldi. Marin, “Türkiye ve başka ülkelerle olan görüşmelerde sakin kalmanın, soruları yanıtlayarak hatalı anlamaları düzeltmenin mühim olduğunu düşünüyorum. Her aksilik ve münakaşa iyi niyetle çözülebilir” dedi.
Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Nato delegesi olmak amacıyla müracaatte tespit edilen Finlandiya ve İsveç ile ilgili bugün yeni açıklamalarda bulundu. Daha evvel iki ülkenin üyeliğine t’eröre destek verdikleri amacıyla karşı çıkacaklarını ifade eden Erdoğan, bir kez daha resti çekti.

“SAKİN KALMAK VE GÖRÜŞME YAPMAK ÖNEMLİ”
Bu gelişmenin sonrası İtalya’nın başkenti Roma’yı ziyaret eden ve İtalyan mevkidaşı Mario Draghi’yle görüşen Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’den ilgi çeken bir açıklama geldi. Türkiye’nin Finlandiya ve İsveç’in üyeliğini t’eröre verdikleri destekten ötürü veto edeceğini açıklaması ile ilgili da konuşan Marin, “Bu alanda, Türkiye ve başka ülkelerle olan görüşmelerde sakin kalmanın ve soruları yanıtlayarak hatalı anlamaları düzeltmenin mühim olduğunu düşünüyorum. Her aksilik ve münakaşa, iyi niyetle çözülebilir” diyerek Türkiye’yi ikna etmek amacıyla ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını dile getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir