Kategoriler
Genel

KABİNE BUZ KESTİ

KABİNE BUZ KESTİ SOYLU İSTİFASINI ERDOĞAN’A VERDİ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunmuş bulunduğu öne sürüldü.

Ankara’da siyasi kulislere bomba gibi bir istifa haberi düştü. İddialara göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, görevden “affını” istedi.

Beştepe’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden “affını” isterken Erdoğan’ın bu talebe ne yanıt verilen şimdilik bilinmiyor.

Kulislerden edinilen verilere göre Erdoğan’ın Soylu’nun affını kabul ettiğini belirtirken, birtakım çevreler bu isteği şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor.

“GETİRİLECEĞİ AN MESELESİ DİYOR”

Geçtiğimiz zamanlarda Milli Gazete muhabiri Bünyamin Güler, TV5 ekranlarında misafir bulunduğu programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yerine AK Parti’de yeni bir ismin İçişleri Bakanlığı’na getirileceğini öne sürdü.Bünyamin Güler programda şu ifadeleri kullandı:

“Faruk Çelik çağrılıp görüşülmüş. Faruk Çelik de tüm ekibine haber sunarak İçişleri Bakanlığı’na hazırlanıyor. Yakın ekibi bugün yarın Faruk Çelik’in İçişleri Bakanlığı görevine getirileceği an sorunu diyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir