Kategoriler
Genel

KAÇ GÜN TATİL

Ramazan Bayramı’nın sona ermesinin sonrası gözler Kurban Bayramı’na çevrildi. Bayramda tatil planı yapanlar ” Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili uzayacak mı, tatil ne vakit başlıyor?” gibi suallere cevap aramaya başladı. Kurban Bayramı bu yıl bilindiği gibi 9 Temmuz, Cumartesi başlayıp 12 Temmuz Salı günü sona erecek. Bayram tatili evveli tatilin 9 güne çıkıp çıkmayacağı merak hususu oldu.
Bayram tatilinin kaç gün olacağı belli oldu


Ramazan Bayramı’nın sona ermesinin sonrası gözler Kurban Bayramı’na çevrildi. Bayramda tatil planı yapanlar ” Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili uzayacak mı, tatil ne vakit başlıyor?” gibi suallere cevap aramaya başladı. Kurban Bayramı bu yıl bilindiği gibi 9 Temmuz, Cumartesi başlayıp 12 Temmuz Salı günü sona erecek. Bayram tatili evveli tatilin 9 güne çıkıp çıkmayacağı merak hususu oldu. …

Kurban Bayramı amacıyla geri sayım başladı. İslam alemi kurban görevini yerine getirmek amacıyla bekleyişe geçti. Bu yıl Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı’nda sevdiklerine kavuşmak amacıyla plan yapanlar bayram tatilinin uzayıp uzamayacağını merak edip incelemeye başladı. Peki Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili uzayacak mı, tatil ne vakit başlıyor? Kurban Bayramı’na dair merak edilen soruların cevapını sizler amacıyla derledik…

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN 2022?

2022 yılsinde Kurban Bayramı’nın 1. günü 9 Temmuz 2022 tarihinde idrak edilecekken, 12 Temmuz ise bayramın son günü olacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

2022 yılsinde Kurban Bayramı arifesine denk gelen 8 Temmuz Cuma günü yarım gün 9, 10, 11 ve 12 Temmuz günleri ise tam gün resmi tatil olacak. Kurban Bayramı tatili toplamda 4,5 gün olacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

9 Temmuz Cumartesi günü başlayan Kurban Bayramı tatili 12 Temmuz günü sona eriyor. Kurban Bayramı tatilinin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi tatili ile birleştirilmesi ile tatilin 9 gün olabilme olsılığı bulunuyor. Konuya dair şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiği takdirde haberimizde yer alacak.

2022 KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ

Kurban Bayramı Arifesi- 8 Temmuz 2022 Cuma
Kurban Bayramı 1. Gün- 9 Temmuz 2022 Cumartesi
Kurban Bayramı 2. Gün- 10 Temmuz 2022 Pazar
Kurban Bayramı 3. Gün- 11 Temmuz 2022 Pazartesi
Kurban Bayramı 4. Gün – 12 Temmuz 2022 Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir