Kategoriler
Genel

KAÇ GÜN

Yunanlar ciddi ciddi Türkiye ile s’avaş ile alakalı konuşmaya başladılar nasıl başlar ne kadar vakitr kim kazanır tartışması amacıylae girmeye başladılar Yunanistan’ın eski savunma bakanı ve genelkurmay başkanlığı onursal başkanı Evangelos Apostolakis, Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan stresi değerlendirerek mümkün s’avaş senaryoları ile alakalı açıklamalarda bulundu.

S’AVAŞ ÇIKARSA KAÇ GÜN SÜRECEĞİNİDE AÇIKLADI

Son haftalarda Türkiye ile Yunanistan arasındaki stres doğrultuların geri adım atmamasıyla beraber her geçtiğimiz gün artarken, ilgi çekici bir açıklama bir devre Yunanistan’ın s’avunma bakanlığını yürüten ve ülkede verdiği nerdeyse tüm madalyalara sahip olmakla tanınan Evangelos Apostolakis’ten geldi.

Yunan medyasına konuşan Apostolakis, Türkiye ile Yunanistan’ın s’avaşa girmesi halinde olayın kısa bir vakit içersinde yayılabileceğini belirtirken bunu denetim etmenin de basit olmadığını dile getirdi. Ç’atışmaların tüm bölgeye yayılabileceğini dile getiren Apostolakis, “Türkiye yönünden rahatsızlık yaratan hamleler geldi. Türkler kendi çıkarları amacıyla işe yarayacak şeyleri yapıyor” dedi.

Apostolakis, “Eğer ABD’li yetki sahibi kişi Sullivan onlara stresi yükseltmeyi bırakmanın onların yararına olacağını söylediyse onlar durur. Ortada bir pazarlık. Çavuşoğlu’nun Libya’ya gittiği bir vakitte Sullivan’ın Türkiye’ye gitmesi nasıl açıklanabilir ki” dedi.

YUNAN O’RDUSU İTİRAFI

Yunan o’rdusunun etkileri ve hazırlık haliyle alakalı de açıklamalarda tespit edilen Apostolakis, O’rdumuz iyi ama kusursuz değil zira birtakım problemler var. A’skerler harika, o’rdumuzun kuvveti ve yapabilecekleri çok ciddi. Bir s’avaşta kimin kazanacağını eskiden kestirmek basit değil ama her iki doğrultu da hasar görecektir” ifadesini kullandı.

Apostolakis Türkiye ile Yunanistan’ın karşı karşıya gelme halinde savaşın 3 4 günden çok sürmeyeceğini belirtirken A’skeri bir ç’atışma başlarsa, s’avaş ne yöne gider neler olur bilemeyiz açıklamalarında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir