Kategoriler
Genel

KADRO MÜJDESİ

100 bin sözleşmeliye kadro müjdesi
Bakan Bilgin’in kadro müjdesi verilen sözleşmeli personelle alakalı çalışmanın detayları meydana çıktı. Çalışma 100 bin 4/B’li kamu çalışanını ilgilendiriyor.

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin’in önceki akşam duyurduğu “sözleşmeli personele kadro” müjdesi 100 bin bireyi kapsıyor. AKŞAM, çalışmanın detaylarını Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul’a sordu. Tonbul şu verileri verdi:

Son toplu sözleşmede, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi husussu ile alakalı bir metin yazılmıştı. Şu anki personel 2022 sonuna kadar sözleşmeliye geçti.

Burada sözü edilen sözleşmeliler, 4/B’li personel. Bu çalışma yalnızca bunları kapsıyor. Yaklaşık 500 bin 4/B’li personel bulunuyor.

4/B’li personeller isteğe bağlı olarak kadroya geçebilecekler. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki 4/B’li personel amacıyla 3+1 programı var. Bu zamanı tamamlayanlar isteğe bağlı olarak geçiş yapabiliyor.

Bu 400 bin personel çıkarıldığında, geriye aşağı yukarı 100 bin personel kalıyor. Biz Memur-Sen olarak bu hususta çalıştaylar yaptık.

Çalışmanın neticelerini Cumhurbaşkanlığı ve bakanlık ile paylaştık. Ek gösterge ardından bu husus da çözüme kavuşacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir