Kategoriler
Genel

KAPANIYOR

GittiGidiyor kapanıyor: Bugünden itibaren yeni ürün listelenemeyecek
Küresel e-ticaret devlerinden eBay, Türkiye’deki pazaryeri şirketi GittiGidiyor’u kapatacağını duyurdu. Alınan karar ardından bugünden itibaren satıcılar yeni ürün listeleyemeyecek. 18 Temmuz’dan itibaren ise alıcılar yeni satın alımlar yapamayacak.

eBay açıklamasında, eBay’in 2011 senesinde GittiGidiyor’un çoğunluk hissesini satın aldığı ve şirketi bağımsız bir platform olarak işlettiği hatırlatıldı.

eBay’in ticari op’erasyonlarını küresel ölçekte derli toplu olarak gözden geçirdiği aktarılan açıklamada, “eBay, bu zor ama stratejik kararı pazardaki rekabet dinamiklerine dayanarak almıştır. eBay, platformun taşınmasına yardımcı olmak amacıyla GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın iş birliği içersinde çalışacak ve günün gelişen saatlerinde onlarla daha detaylı bilgi paylaşacak.” ifadelerine yer verildi.

HESAPLARA 5 EYLÜL’E KADAR ERİŞİM SAĞLANABİLECEK

Bugünden itibaren satıcıların yeni ürün listeleyemeyeceği belirti edilen açıklamada, bunlar kaydedildi:

“18 Temmuz’dan itibaren alıcılar yeni satın alımlar yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar GittiGidiyor’daki ‘Hesabım’ sayfalarına 5 Eylül 2022’ye kadar erişim sağlayabilecek. GittiGidiyor’un kapatılmasının eBay’in 2. çeyrek ya da bütün seneye ait neticeleri üstünde mühim bir etkileri olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay’in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide aktif alıcı sayısına aşağı yukarı 4 milyon aktif alıcı ile katkıda bulunmuştur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir