Kategoriler
Genel

kara tohum

Yiyen tekrar bısayııyor: Yurt dışından getirmiş olduğu tohumla kısa sürede 20 bin lira kazandı Bursa’da yaşan girişimcinin yurt dışından getirmiş olduğu siyah tohumlara talep giderek artıyor. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği siyah tohumdan kısa sürede 20 bin lira kazandı.
Tohumunu yurt dışından getiren Bursalı girişimci siyah nohut ekti. Nohuttun hasadını yaptıktan sonra büyük ilgi görmüş olduğunü, esnaftan gelen siparişlerin arttığını ve kısa sürede 20 bin TL kazandığını dile getiren Serdar Çelik, siyah nohuttun oldukça faydalı olduğunu belirtti.

Beyaz nohuttan daha çok talep görüyor
Siyah nohuttun beyaz nohutta gore daha faydalı olduğunu, içindeki besin değerlerinin daha çok bulunduğunu dile getiren Çelik, siyah nohut alanların giderek arttığını belirtti.

Siyah nohut satışından 20 bin lira kazandı!
Taleplerin artması üzerine kısa sürede 500 kilo siyah nohut satışı meydana getirmeye başlayan Çelik, kilosu 40 lira olan siyah nohuttan 20 bin lira kazanmıştırrdı. Elindeki siyah nohudun kısa sürede tükenmesini beklediğini, gelecek yıl daha çok siyah nohut ekimi yapacağını söylemiş oldu.

“Yiyen yeniden geliyor”
Türkiye’de siyah nohuttun pek bilinmediğin sadece yiyenlerin yine siyah nohut almak için geldiklerine dikkat çeken Çelik, “Ben uzun senelerdir aktar olarak hizmet veriyorum. Dükkanımda çeşitli bakliyat ürünleri de satmaktayım. Ayrıca sattığım ürünleri çoğunu üretimini yapıyorum. Siyah nohudu geçtiğimiz yıl ektik, ürünleri satmaya başladık. Yurttaşlar çok beğendi, siyah nohudun lezzeti çok güzel. Yiyen bir daha gelip alıyor. Kilosunu 40 liradan satıyorum, gelecek yıl daha fazla ekeceğim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir