Kategoriler
Genel

KARACİĞER DOSTU

Karaciğer arkadaşı sap kereviz (Celery) kürü nasıl yapılır?
Karaciğere iyi gelen gıdalar, karaciğer detoks kürü tanımı, kerevizin faydaları nelerdir, Karaciğer arkadaşı sap kereviz (Celery) kürü nasıl yapılır? Haberimizde bu soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

 

Kereviz sapı suyu faydaları
Karaciğer sağlığı ve karaciğerin hijyenik hale getirilmesi amacıyla çok kıymetli bir meşrubat olarak kereviz sapı suyu; karaciğerde biriken yağın azalmasına yardımcı olması ile karaciğeri korur ve yağ ve toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Bu yönüyle kabızlık, bedende ödem, şişkinlik, ishal gibi haller amacıyla faydalıdır.

Karaciğer arkadaşı kereviz kürü tanımı
Malzemeler

1 paket sap kereviz

Katı meyve sıkacağı ya da blender

Karaciğer arkadaşı sap kereviz (celery) kürü tanımı nasıl yapılır?
Kereviz saplarını güzelce yıkayıp katı meyve sıkacağından güzelce geçirmelisiniz. Çünkü posası çok çok çıkıyor. Blenderda su ek edin ve prosedür bittikten sonra süzün. Bu karışımı aç karnına her sabah içmelisiniz. Sonrasında en erken 30 dakika sonra kahvaltı yapabilirsiniz.

Karaciğere iyi gelen gıdalar nelerdir?
Yeşil çay
Sarımsak
Kuşkonmaz
Üzüm.
Yer fıstığı
Yağlı balıklar
Kereviz suyu zayıflatır mı?
Hızlı ve etkili bir biçimde zayıflamak isteyenlerin gönül rahatlığıyla tercih edeceği sebzelerden biridir. Kereviz sapı suyu yağ yakımını destek verdiği amacıyla diyetisyenler yönünden da tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 21 gün süresince derli toplu bir şekilde kereviz sapı suyunu içerseniz güzel neticeler alabilirsiniz. Bir başka ilgi etmeniz gereken şeylerden biri de paketli ürünlere ara vermektir. Hem de gün ortamında bolca su tüketerek çoklıklarınızla basitçe vedalaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir