Kategoriler
Genel

kararını verdi

CHP’nin 128 milyar dolar nerede yalanına mahkemeden tazminat kararı; Berat Albayrak’a tazminat ödeyecekler

Yakın siyasi tarihin en büyük iftiralarından biri olan ve Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı amaç alan CHP’nin ‘128 milyar dolar’ yalanı ile alakalı karar çıktı. Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş, “128 milyar dolar” iddiaları nedeniyle CHP’nin 60 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildiğini açıkladı. Berat Albayrak’ın ise davadan gelen parayı Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlayacağı belirtildi. CHP’nin ‘128 milyar dolar’ yalanı pahalıya patladı

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın vekili Avukat İsa Sinan Göktaş, merak edilen mevzuya dair Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yakın siyasi tarihin en büyük iftirası “128 milyar dolar yalanını” mevzu alan dava ile alakalı Türk mahkemeleri nihai kararını vermiştir. Davalı Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sn. Berat Albayrak’a attığı iftiralar nedeniyle Tazminat ödemeye mahkum bulunduğunu kamuoyuna bildiririz” dedi.

Tazminat, Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlanacakİftira davası ardından CHP’nin ödemesi kararlaştırılan 60 bin TL’lik tazminatın Şehit Yakınları Ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlanacağını dile getiren Göktaş, “Netice itibarıyla, bağımsız Türk yargısı yönünden tescillenen ve kesinleşen ‘128 milyar dolar yalanı’ davası kapsamında davalı CHP’den tahsil edilecek olan 60 bin TL’nin bütününün CHP ve saklı ittifak ortaklarını rahatsız edeceğini de bilerek, müvekkil Sn. Berat Albayrak yönünden Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlanacağını kamuoyuna saygıyla bildiririz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.