Kategoriler
Genel

Katar hamlesi

Ares Tersanesi ve Meteksan savunma tarafınca ortak olarak üretilen Türkiye’nin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA) ULAQ, Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek DIMDEX 2022 Fuarı’nda sergilenecek. Meteksan firması ayrıca fuarda MILSAR İHA SAR/MTI Radarı, Kapan Drone müdafa Sistemi, Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi ve Pelikan RF Güdümlü Mermi Simülatörü’nü de sergileyecek.

DIMDEX 2022 Fuarı, Katar Silahlı Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde, 21- 23 Mart’ta Katar’ın başkenti Doha’da açılacak. Savunma endüstri firmalarını Körfez, Asya ve Afrika ülkelerinin deniz kuvvetleri ile buluşturacak fuara, Meteksan müdafa da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik geliştirdiği yüksek teknolojili ürünleriyle katılım sağlayacak.

Meteksan savunma’nın, DIMDEX 2022 Fuarı’nda sergileyeceği ürünleri ULAQ SİDA, MILSAR İHA SAR/MTI Radarı, Kapan Drone savunma Sistemi, Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi, Pelikan RF Güdümlü Mermi Simülatörü’nden oluşuyor. Meteksan savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuarla ilgili “kurumumuzdan bugüne kadar geçen süreçte, özellikle su altı akustik ve platform simülatörleri konularında Deniz Kuvvetleri’ne özgün ve ileri teknoloji çözümler geliştirdik ve biroldukça farklı ülkenin kullanımına sunma başarısını yakaladık.

Yara savunma Eğitim Simülatörü’müz, 4 farklı ülke tarafınca tercih edildi, bu alanda dünya lideri haline geldik. Yakamos 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın MILGEM korvetlerinde kullanılmaya başlandıktan sonra 2 ülkeye daha ihraç edildi. Bu tarz şeylerin yanında Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi benzer biçimde dünyada çok azca ülkenin üzerinde çalıştığı bir alandaki başarımız da Meteksan savunma olarak geldiğimiz noktayı bizlere gösteriyor. DIMDEX 2022 Fuarı’nda yenilenmiş tasarımı ile ULAQ Suüstü Harbi Botu, ULAQ Denizaltı savunma Harbi Botu ve yeni 6×6 Mobil Sahil kontrol İstasyonu aracımızı ilk kez sergileyeceğiz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir