Kategoriler
Genel

KENDİSİNDEN ÜNLÜYMÜŞ

Meğer İki Oğlu da Kendisinden Ünlüymüş Usta oyuncu Şükriye Atav, rol aldığı sayısız filmle Yeşilçam tarihinde adını altın harflerle yazdırmıştı. Filmlerde genelde başrol oyuncusunun annesi veya teyzesi rolündeydi. Meğer iki oğlu da kendisinden ünlüymüş!

Yeşilçam’ın unutulmaz annelerinden olan Şükriye Atav, hüzünlü bakışlarıyla herkesin kalbine dokunmuştu. Tiyatroda altı, sinemada bir Altın Portakal ödül sahibi olan Şükriye atav, 600 civarında filmde rol almıştı. Şükriye Atav, başındaki beyaz tülbenti ve basma eteği ile Yeşilçam’ın unutulmaz isimleri arasında yer almayı başarmıştır.

600’den fazla filmde rol alan usta sanatçı 8 Ekim 2000 tarihinde kalp yetmezliği nedeniyle aramızdan ayrıldı. Yeşilçam’ın şefkatli annesi Şükriye Atav’ın meğer iki oğlu da kendisinden ünlüymüş. İşte usta oyuncunun çocukları…

Türk Sinemasının emektar oyuncusu Şükriye Atav’ın spiker ve oyuncu 2 oğlu bulunuyor. İşte Şükriye Atav’ın oğulları Yalçın ve Erdöl Boratap… 1962-1963 sezonundan bu yana İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalışan Yalçın Boratap’ın, oyunculuğu seçmesinde, annesi Şükriye Atav’ın, içinde yetiştiği Şehir Tiyatroları’nın ve bu Okul’un ustalarının büyük etkisi olmuştur. Televizyon dizilerinde oynamış ve belgesel seslendirmeleri yapmıştır. Halen konuşma ve drama dersleri vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir