Kategoriler
Genel

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na tepki: K’avgayla adaylık olmaz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İçimde bu halk amacıyla biriktirdiğim büyük bir ka’vga var. Bu kavgayı hep beraber yol arkadaşlarımla beraber yapacağız’ açıklamasına ilişkin, ‘K’avgayla adaylık olmaz.

Fakat ve yalnız kavganın derinleşmesi, yaygınlaşması gibi konulara Türkiye’yi götürür. Onun amacıyla k’avgayla adaylığa heveslenmemelerinde fayda var dedi


– “K’AVGAYLA ADAYLIK OLMAZ”

“Kılıçdaroğlu aday mı?” sorusu üstüne Bahçeli, “Gönlümde yatanı diğersıyla paylaşmak doğru bir şey değil. Benim gönlümde yatan Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti Genel Başkanı’dır. Şimdi adayımız o iken ‘şöyle olsun’ demek gönül kayması olur, o da sağlıklı olmaz. Gönül kayması çok önemlidir, risklidir, çok da za’arlıdır. Onun amacıyla gönlümüzü bir yere vermişiz. Bu siyaseten de, ülke meselelerinde de kesinleşmiş bir durumdur. Böyle bir halde Tanrı selamet versin kim ne olacaksa olsun, bizden öte olsun da.” diye konuştu.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu ile alakalı bir soruya da, “K’avgayla adaylık olmaz. Fakat ve yalnız kavganın derinleşmesi, yaygınlaşması gibi konulara Türkiye’yi götürür. Onun amacıyla k’avgayla adaylığa heveslenmemelerinde fayda var.” yanıtını verdi.

Altılı masanın devam edip edemeyeceğine yönelik soru üstüne Bahçeli, “Altıdan önce beşi düşünün, beş birbirine benziyor mu? Bir araya geldiği vakit yumruktan diğer bir şey olmuyor.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “i’stibdat” açıklaması anımsatılarak, “Altılı masada bir şey mi oluyor?” sorusuna, “Altılı masayla alakalı değil, Kavala’ya bakışta değişiklikler var Türkiye’de. O bakış da hatalı bir bakış.” karşılığını verdi.

Gezi olaylarının sosyal ve ekonomik maliyetinin ortada olduğunu, konuyla alakalı münakaşa ve mahkemelerin devam ettiğini bildiren Bahçeli, “Bunların içersinde istibdattı, şuydu, buydu… Yani ‘ağaç keseceğiz’ diye gidiyorsunuz, kurşun atıyorsunuz. Bunun neresinde ‘i’stibdat’ diye yazıyor. Yeni merminin adı 7.65 mi, i’stibdat mı?” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.