Kategoriler
Genel

KİMSE BEKLEMİYORDU

Sonucu kimse beklemiyordu.. BÜYÜK FARK ATTI BU SONUCU KİMSE BEKLEMİYORDU BAKIN KİM KAZANIYOR Sonucu kimse beklemiyordu.. Son anket sonucu: AKP yüzde 30’un altına indi, İYİ Parti yüzde 20’yi geçtiKONDA’nın aboneleri için hazırladığı son seçim anketi sonuçlarına göre AKP’nin oyu son 15 yılın en düşük seviyesine inerek yüzde 30’un altına geriledi. İYİ Parti oy oranı yüzde 20’yi geçerken, AKP ile CHP arasındaki fark da kapandı. Aratıştırma şirketi KONDA’nın gerçekleştirdiği son ankette vatandaşlara, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye sordu.

Anketin sonuçlarına göre AKP’nin oy oranı yüzde 28,7’ye indi. Bu oran, AKP için son 15 yılın en düşük seviyesi. Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’nin oy oranı ise yüzde 7,5 seviyesinde. CHP’nin oy oranı ise yüzde 24,7 olurken, AKP ile CHP arasındaki fark 4 puana inmiş görünüyor. İYİ Parti ise ilk kez yüzde 20’yi geçti ve oy oranı 21,7 olarak ölçüldü. HDP’nin oy oranı ise anket sonucuna göre yüzde 12,2 oldu. Avrasya Araştırma’dan son seçim anketi: Erdoğan 3 isme de kaybediyor, CHP kazanıyorAvrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, 26 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde 26 ilde 1500 kişi ile telefonla mülakat yöntemiyle gerçekleştirdikleri seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.Ankete göre, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçiyor. “Yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına muhalefetin çatı adayı olarak Mansur Yavaş gösterilirse hangi adaya oy verirsiniz” sorusuna verilen yanıtlara göre, anket sonuçları şöyle:

Mansur Yavaş yüzde 44.1, kararsızım ama büyük ihtimalle Mansur Yavaş Yüzde 7.6, Erdoğan yüzde 33.2, kararsızım ama büyük ihtimalle Erdoğan yüzde 5.1, oy kullanmam yüzde 10 iken kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise Mansur Yavaş toplam yüzde 51.7, Erdoğan toplam yüzde 38.3 oranında oy aldı. Ekrem İmamoğlu yüzde 44.3, kararsızım ama büyük ihtimalle Ekrem İmamoğlu yüzde 8.7, Recep Tayyip Erdoğan yüzde 33.5, kararsızım ama büyük ihtimalle Recep Tayyip Erdoğan yüzde 5.7, oy kullanmam yüzde 7.8 iken kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise Ekrem İmamoğlu toplam yüzde 53, recep Tayyip Erdoğan toplam yüzde 39.2 oranında oy aldı.Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 42.8, kararsızım ama büyük ihtimalle Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 8.7, Recep Tayyip Erdoğan yüzde 34, kararsızım ama büyük ihtimalle Recep Tayyip Erdoğan yüzde 5.1, oy kullanmam yüzde 9.4 iken kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise Kemal Kılıçdaroğlu toplam yüzde 51.5, Recep Tayyip Erdoğan toplam yüzde 39.1 oranında oy aldı.

CHP KAZANIYOR “Erken seçim olması durumunda hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna verilen cevaplar kararsızlar dağıtılmadan önce: CHP yüzde 28.2 AKP yüzde 27.1 İYİ Parti yüzde 12 HDP yüzde 8.6 MHP yüzde 5 DEVA yüzde 4.4 Gelecek yüzde 1.6 Zafer yüzde 1.4 Saadet yüzde 1 Yeniden Refah yüzde 1 Diğer yüzde 1.6 Kararsız yüzde 8.1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir