Kategoriler
Genel

KISITLAMA AÇIKLAMASI

Herkes merak ediyordu! Bakan Koca’dan yeni kısıtlama açıklaması
Koronavirüs vakalarında yaşanan artışlar ardından her bireyin aklına yeni kısıtlamalar ileriki mi sorusu geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mevzuya dair açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni bir sınırlama gündeminizde var mı? Toplu taşıma araçlarında, uçaklarda… ” sorusuna, ” Hayır muhakkak gündemimizde yok.” yanıtını verdi.

Bakan Koca, Sabah yazarı Yavuz Donat’a konuştu.

Koca, “Evet… Son birkaç haftadır, vakaların artışıyla beraber, aşıya yoğun ilgi olduğunu, aşı yaptırmak isteyenlerin adedinin arttığını görüyoruz Genellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ısrarla öneriyoruz… Hatırlatma dozunu kesinlikle yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek bir hastalığı olanlar… Risk biraz daha fazla… Mümkünse kalabalık ortamlara girmesinler… Maske taksınlar… Mesafeye ilgi etsinler.” dedi.

Koca şu ifadeleri kullandı:
“Ama şunu bilelim… Covid pandemisi devam ediyor. Ve Covid ile bir devre daha yaşayacağız. Aşı olmamız gerekliliğini, risk grubundaki vatandaşlarımızın şahsi tedbirlerini kesinlikle almalarının koşul olduğunu bilmeliyiz. Yani… Covid ile beraber hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusu ile ilgili daha kararlı olmamız gerekliliğini bundan sonra biliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir