Kategoriler
Genel

KIZ’DIRACAK HAMLE

Rusya’yı kız’dıracak hamle! Hava sav’unma sistemi konuşlandıracaklar
Rusya-Ukrayna sav’aşının yükü ve Rus teh’ditlerine karşı İngiltere Sav’unma Bakanı Ben Wallace, vatanının Polonya’ya Sky Sabre hava sav’unma sistemi ve 100 personel konuşlandıracağını açıkladı.
Bakan Wallace, Polonya’nın başkenti Varşova’ya yaptığı ziyaret kapsamında Polonya Milli Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak’la bir araya geldi.

 

Wallace, ziyaret kapsamında düzenlenen basın toplantısında, İngiltere’nin, Rusya-Ukrayna sav’aşının yükünü taşıyan ve Rus teh’ditlerine karşı dik duran Polonya’nın yanısıra bulunduğunun altını çizdi.

Wallace, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Polonya’nın yanısıra yer aldığımızdan ve hava sahasını Rusya’nın rastgele bir diğer sal’dırısından koruduğumuzdan emin olmak amacıyla Polonya’ya Sky Sabre orta men’zilli hava sav’unma rok’et sistemini konuşlandıracağız. 100 personelle Sky Sabre düzeneğinin Polonya’ya konuşlandırılması, hava sahasını Rusya’dan ileriki rastgele bir sal’dırıdan korumaya yardımcı olacak.”

İngiltere Sav’unma Bakanlığınca Twitter’dan oluşturulan paylaşımda, Sky Sabre rok’et düzeneğinin, Polonya’nın hava sav’unmasını mühim ölçüde artıracak eşi görülmemiş bir hız, doğruluk, performans ve amaç tespitine sahip bulunduğu değerlendirmesinde bulunuldu.

– “POLONYA’NIN TALEBİ ÜZERİNE KONUŞLANDIRIYORUZ”
İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın bir sözcüsü de rok’et düzeneğinin Polonya hükümetinin isteği üstüne konuşlandırılacağını ve daima İngiliz kuvvetlerinin denetimi altında kalacağı açıklamasında bulundu.

Sözcü, “Bu, her vakit bulunduğu gibi tamamen Polonya’ya iki doğrultulu sağladığımız sav’unma kabiliyetidir.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir