Kategoriler
Genel

KÖŞEYE SIKIŞTI

Yunanistan iyice köşeye sıkıştı geçen senelerde ege ve Akdenizden Doğalgaz ve Hidrokarbon çıkararak varlıklı olacağını düşünen Yunanlar Türkiye’nin sert karşılık vermesi İtalyan ve Fransız inceleme gemilerini doğu Akdenizden kovmasıyla neye uğradığını şaşırdı şimdi ise abileri Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliğini arka kısmına alarak kuvvetli bulunduğu izlenimi vermeye çalışıyor Yunan Başbakanı Türk halkına seslendiği bir açıklama yaptı

MİÇOTAKİSTEN TÜRK HALKI AÇIKLAMASI GELDİ

Yunan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunanistan’ın Türk halkının düşmanı değil, komşusu bulunduğunu açıkladı Miçotakis, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Salonu’ndaki BM’nin 77. Genel Kurulu görüşmelerinde davetlilere hitaben yaptığı konuşmadan alıntıladığı ifadelerini, Twitter’dan Türkçe paylaştı.

Başbakan Miçotakis, paylaşımında, “Birleşmiş Milletlerden bu mesajla yalnız Türk liderlerine değil, Türk halkına da yönelerek şunu söylemek isterim: Yunanistan, Türkiye’yi t’ehdit etmiyor. Biz d’üşman değiliz. Biz komşuyuz ve aramızdaki arkadaşlık ilişkilerine çok ehemmiyet veririz.” ifadelerini kullandı.

Her iki ülkede de çoğunluğun çatışma ve anlaşmazlık istemediğini bildiren Miçotakis, “Gelin, birlikte karşılıklı saygı ve iş birliği içersinde ve uluslararası hukukun kapsamında ileriye doğru adım atalım.” önerisinde bulundu.

TÜRKİYE’DEN DÜNYA GIDA GÜVENLİĞİNE ÖNEMLİ KATKI”

Miçotakis, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki konuşmasında Türkiye’nin mühim bir ülke bulunduğunun altını çizerek “Türkiye, kendisi bunu seçerse Avrupa Birliği ve Yunanistan’ın müttefiki ve arkadaşı olabilecek bir Nato üyesidir. Türkiye, yapıcı bir rol oynama kapasitesine sahiptir diye konuştu.

TÜRKİYE, YUNANİSTAN’A SERT SÖYLEMLERDE BULUNUYOR”

Miçotakis, Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir gece aniden gelebiliriz.” sözünü hatırlatarak Türkiye’nin Yunanistan’a karşı sert söylemlerde bulunduğunu savundu Türk halkına Yunanistan sizin d’üşmanınız değil komşunuzdur ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir