Kategoriler
Genel

KÖTÜ HABER

İslam Memiş altın amacıyla k’ötü haberi verdi: Artık o devre kapandı
Altın fiyatlarındaki inişli çıkışlı grafik devam eder iken Altın ve Para Pazarsı Eksperi İslam Memiş’ten mühim tahminler geldi. Memiş, ucuza altın alma devreinin bundan sonra bittiğini söyledi.
Altın ve Para Pazarsı Eksperi İslam Memiş, altın pazarı üstüne mühim değerlendirmelerde bulundu.

 

Altın amacıyla alım ayının Nisan ayı bulunduğunu her defasında altını çizen Memiş, Mayıs ayı amacıyla de ciddi uyarılarda bulundu. İşte İslam Memiş’ten piyasalara dair değerlendirmeler…

FED’in faiz kararını açıklaması ardından piyasalarda hareketlenmeler başladı.

7 Mayıs 2022 Cumartesi gününe 904 lira yükselişle giren altının akıbeti merak edilirken Memiş, yeni açıklamasında bilhassa düğün yapacaklar amacıyla kötü haberi verdi.

Altında ciddi düşüşlerin bulunduğu haftada FED kararından sonra konumunu süratli bir yükseliş aldı.

Önceki günü 896 TL ile kapatan gram altın 7 Mayıs Cumartesi gününe 904 TL ile giriş yaptı.

Ons altın ise 1884 dolarla hafta sonuna başladı. Altında yaşanan artışın devam edip etmeyeceği merak hususu olurken Pazar Eksperi İslam Memiş, altın alım tarihinin bittiğine yönelik bir değerlendirme de bulundu.

“Fed, açıkça bizim sorunumuz enflasyon ve bunu düşürmek amacıyla bütün enstrümanları kullanacağız, diyor. Yıl içersinde 2 ya da 3 kez 50 baz puanlık faiz artırımına gidecek. Fed, nereye gideceğimizi bilmiyoruz, diyor. Fed’in doların değerini artırması bizi direk ilgilendiriyor. Altının fiyatı onsla yani dolarla hesaplandığı amacıyla ister istemez gram altını etkileyecek. Düğün yapacaksanız ucuz bir altın bulamayacaksınız. Altın borçlanmayın, iki katı ödersiniz. Bankaların makas Aralıkları açık. Al-satın önüne geçildi. Merkez bankaları bu süreci devam ettirecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir