Kategoriler
Genel

KÖTÜ HABER GELDİ

15 Temmuz Darbe bildirisini okuyan TRT’nin sunucusu Tijen Karaş, iddialara göre darbe sonrası kalp krizi nedeniyle sık sık hastaneye gider oldu. Ünlü ismin doktor tavsiyesi gereğince artık ekranlara dönme gibi bir niyeti olmadığı da söylentiler arasında yerini aldı.

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından düzenlenen darbe girişimi bildirisini TRT Haber ekranından okuyan Tijen Karaş, o günün sembol isimlerinden biri olmuştu.Karaş, 15 Temmuz davalarına müşteki sıfatıyla katılarak olay anını anlatmış, MİT’in bombalandığına yönelik haberler geldiğini, yayın ekibiyle bu konu hakkında konuşurken rejiden bağrışma sesleri duyduğunu belirtmişti.Kendisine yöneltilen metni okurken yarbayın çaprazında silahını onda doğrultarak beklediğini açıklayan Karaş, “Tekrar tekrar okudum. Cümleler, kelimeler ağzımdan çıkmıyor. Bir müddet sonra bayılacak gibi oldum. Bir er bana meyve suyu getirdi. Ellerim ayaklarım titriyordu” şeklinde konuşmuştu.

EKRANLARA ARA VERDİ

Yaşanan bu kötü olayın ardından rahatsızlık geçirdiği ve kalbinde tümör olduğu öğrenilen Tijen Karaş, ekranlarda gözükmese de üniversitelerde düzenlenen programlarda kişisel gelişim ve 15 Temmuz Darbe girişiminde gençlere yaşadıklarını anlatarak, o anların hafızlarda yer etmesini sağladı.”

ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN”

Darbe gecesi yaşadığı korkuyu iliklerine kadar hissettiğini söyleyen Karaş, “Ömrümün sonuna kadar unutmayacağım! Sağlığım gitti. Çok şükür ağır ceza aldılar. Beter olsunlar. Allah bir daha yaşatmasın! Şehitlerimize rahmetle” ifadelerini kullanmıştı.
Yaşadığı unutulmaz olayın ardından üniversitelerde seminerlere katılan Tijen Karaş eğitim vermeyi sürdürdü.

EZGİ MOLA’YA DESTEK

Sosyal medyada aktif olmayan Tijen Karaş geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Musa Orhan’la davalık olan Ezgi Mola’yı destekleyerek”Yahu Musa Orhan tutuklansın hashtag ile milyonlar tweet attı bu ülkede ben de dahil.

Tecavüzcü değil mi bu şahıs? Bildiğimiz tüm kadın cinayetlerinde tecavüz, şiddet, tehdit, katletmek ve işkence ile öldürmek suçtur! Değil mi ?” şeklinde bir yazı paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir