Kategoriler
Genel

KÖZLENMİŞ SARIMSAK

Közlenmiş sarımsak deyip geçmeyin! Bakın tüketince ne oluyor
Soğan ve sarımsağın insan sağlığı üzerindeki etkisi bilmeyen kalmadı. Fakat bilinmeyen bir şey var ki; sarımsağı közlenmiş ya da kızarmış yemek kısa vakit ortamında bedende iyi yönde değişimler yaratıyor. İşte günde 6 diş közlenmiş sarımsak tüketince bakın bedeninuzda neler oluyor…


Çoğu yemeğe aRoma katan ve sağlık yönünden detaylı faydaları tespit edilen sarımsağın faydalarını esasen biliyoruz. Fakat Healthy Food Style’dan aktarılanlara göre günde 6 diş közlenmiş sarımsak Yemenin sağlık yönünden mucizevi faydaları bulunuyormuş.


Yapılan incelemeler neticesinde günde 6 diş közlenmiş sarımsak tüketildiğinde 24 saatte bedenimizde ortaya gelen farklılıklar açıklandı.
Soğan, sarımsak ve pırasa çoğu yemekte kullanılıyor. Genellikle soğanlar içerdikleri antioksidanlar nedeniyle hem sinir sistemini hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyorlar. Yüzlerce senedir soğan ve sarımsak seçenek tıp tekniği olarak kullanılıyor.


Günde 6 diş közlenmiş ya da kızartılmış sarımsak Yemeniz durumunda 24 saat içersinde bedeninuzda bu değişikler ortaya geliyormuş…
GÜNDE 6 DİŞ KÖZLENMİŞ SARIMSAK YEMENİN FAYDALARI 4-6 saat: Metabolizmanız hızlanıyor. Depolanan yağlar yanmaya ve bedeninizdeki fazlalık sıvılar atılmaya başlıyor.
6-7 saat: Sarımsağın antibakteriyel özelliği bedene etrafa dağılıyor ve kan dolaşımınız düzenleniyor. Sarımsak bakterilerle savaşmaya başlıyor.
6-10 saat: Sarımsaktaki gıdalar hücresel civarda bedeni savunup oksidasyondan bedeni savunuyor.
10-24 saat: Sarımsak aşağıdakileri gerçekleştiriyor:
– Kolesterolü düzenliyor – Damarları temizliyor ve kalp problemlerine karşı savunuyor – Tansiyonu düzenliyor

– Közlenmiş sarımsak deyip geçmeyin! Bakın tüketince ne oluyor

– Sinir sistemini güçlendiriyor – Vücuda ağır metallerin girmesini engelliyor – Kemikleri ve eklemleri güçlendiriyor – Yorgunluğu önlüyor – Hücrelerin ömrünü uzatıyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir