Kategoriler
Genel

KRİTİK AÇIKLAMA

Altın amacıyla İslam Memiş’ten son ön görü: O tarihte çarşı piyasa karışacak

Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş, altın ve dolar amacıyla gene sansasyonel uyarılarda bulundu. Memiş, Eylül ayında çok büyük sürprizlerin yaşanacağını söyledi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın amacıyla sansasyonel uyarılar yaparken, elinde dolar bulunduranlara dair de değerlendirmeler yaptı. Memiş, tarih vererek, ‘Çarşı piyasa karışacak’ dedi.

Finans analisti İslam Memiş, gram altın ve dolar amacıyla yeni açıklamalar yaptı. Açıklamalarının yatırım tasviyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, “Döviz alınır mı?” başlıklı videosunda şunları söyledi: Bugün piyasalarda nasıl bir fiyatlama var, döviz kurlarındaki yükselişler devam edecek mi, borsada son hal ne, emtia fiyatlarında ne olabilir sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağım. Borsa güne pozitif başladı. Euro/dolar paritesi kar satıcılı. Brent petrol de 100 dolar düzeyinin altına sarktı. Gram altın/TL 1020 lira seviyesinde. Gümüş ons 20-22 dolar, kripto paralarda bitcoin 22736 dolar seviyesinde.

Özellikle borsa doğrultusundaki yükseliş, 2680-2700’e kadar bekleyiş içersindeyim. 2600 üzerinden 3 hisse senedi tercih ettim. Bugün ya da yarın çıkış yapacağız diye düşünüyorum. Getirisi dövize kıyasla daha garanti.

“Dolara ilgi”
Dolar doğrultusunda gene mesaj verdim. Dolar doğrultusundaki yatırımcılar biraz daha ilgi etmeli. Dolara atacakları tokatla birlikte, dolar yatırımcısı üzülebilir, ilgi edilmeli. Emtiaları elimizde tutmaya devam ediyoruz, altın ve gümüşümüze dokunmadık. Eylül ardından amacıyla bilhassa hem ağustos ayı ortaları hem eylülde pozitif görünümün devam edeceğini ön görü ediyorum. 1 senedir baskılanan altın ve gümüş fiyatlarında teknik olarak resesyona giren ABD piyasalarına karşı pozitif görünümüne devam edecektir. Altın ons fiyatında 1800 doları amaç belirledik.

Eylül ayında besin kıtlığını konuşacağımız bir devreye gireceğiz. Temmuz ve ağustos tatil aylarını güzel değerlendirin, dinlenin, bant Aralıkları dışında ilerleme beklemeyin. Dolarda 17-18 lira, gram altında 950-1000 lira. Ons altında 1680-1780, gümüş gramda 11-12 lira aralığı.

“Çarşı piyasa karışacak”
Jeopolitik risklerin tırmanmasıyla emtia fiyatları güvenilir liman gömleğini giyecektir, yeni zirveleri test edecektir. Ağustosta geri çekilmeler yaşanırsa bu size alım fırsatı olarak önünüze çıkacaktır. Elinde altın ve gümüş olanlar sakın ola ki, buradan satarım, düşükten yerine koyarım diye hayal içersinde olmamalı. Eylül ayı küresel piyasalarda çarşı ve piyasaın karışacağı bir ay olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.