Kategoriler
Genel

KRİTİK UYARI !

Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul amacıyla kritik uyarı
Kurban Bayramı’nın ilk üç gününde İstanbul dahil Marmara bölgesinde s’ağanak yağış bekleniyor.

Marmara’da bayramın ilk üç günü gök gürültülü s’ağanak beklenirken, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri seviyesinde yer yer altında seyredeceği ön görü ediliyor.

Arife günü Marmara Bölgesi’nin kuzeybatısında kısa süreli ve ulusal olmak üzere yağış beklenirken, Marmara’daki başka yerlerde havanın parçalı bulutlu ve en yüksek sıcaklıkların 33 derece seviyesinde olacağı ön görü ediliyor.

Bayramın 1. ve 2. günü bölgenin bütününün gök g’ürültülü yağışlı geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının 29 ila 32 derece seviyesinde olması bekleniyor.

Bayramın 3. günü ise bölgenin doğu kesimlerinde y’ağış bekleniyor. Kalan kesimlerde havanın parçalı ve az bulutlu sıcaklıkların en yüksek 28 derece seviyesinde olacağı öngörülüyor.

Bayramın 4. günü bölgenin tamamında ve İstanbul’da yağış beklenmezken, en yüksek hava sıcaklıklarının 27 derece seviyesinde olacağı ön görü ediliyor.

Meteorolojiden 5 günlük hava hali raporu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava hali raporunu paylaştı. Buna göre bayramın arifesi olan cuma günü Marmara’da parçalı bulutlu ve Aralıklı yağışlı bir hava olacak. Doğu Karadeniz ile Erzurum, Ağrı çevrelerinde s’ağanak yağış etkili olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir