Kategoriler
Genel

kurulacak.

OSMANLI SİSTEMİNE DÖNÜYORUZ HER ŞEHRE TEK TEK KURULACAK
Cumhurbaşkanı Açıkladı Her Şehrimizde Tek Tek Kurulacak

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni’nde bir konuşma gerçekleştirdi

TÜM ŞEHİRLERİMİZDE SULH KOMİSYONLARI DEVREYE GİRECEK

Erdoğan kurduğu cümleler de ”Meclisimizin önüne getireceğimiz yeni yargı paketlerinde istek ve ihtiyaçları hızlandırıcı bir yolla yerine getirmeyi temel olarak göreceğiz İcra konularını, aile hukuku bölümünde çocukla şahsi temas kurulmasından tamamiyle çıkaracağız. Çocuğun üstün yararını hakim kılacağız. İdari sulh usulü, sistemi rahatlatacak bir program olacak. Dosyalar arasından süre kaybetmeden hakkına kavuşmasını istiyoruz vatandaşın. Yakında her ilde sulh komisyonlarını döneme alıyoruz. Bugün bir hakime düşen yıllik dosya adedi adli yargıda 709.

 

İş yükünde son 10 yılde düşüş sağlandığını görüyoruz, bu seviyesi daha da aşağıya çekecek seçenekler düşünüyoruz. Hakim – savcı yardımcılığı müeessesini de yeni adli yılde milletimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: “Bugün kura çekerek vazifelerine başlayacak olanları kutlama ediyorum. Kadınlarımızın başarılarıyla temayüz ettiğini görüyoruz. Son 19 yılde adliye kapısını adaletin kapısı durumuna getirmek amacıyla tarihi kalitede bir çok ismim attık. Hakim – savcı miktarını nerdeyse 2.5 kat çoğaltarak mahkemelerimizin yükünü hafiflettik. İnfaz koruma memurlarının yıpranma paylarından hakim ve savcılarımızın çalışma şartlarına kadar her alanda iyileştirmelere gittik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir