Kategoriler
Genel

KUVVETLİ SAĞANAK !

Kuvvetli sağanak yağış geliyor!

Kış geliyor, Meteoroloji’den son dakika olarak uyardı! Tarih verildi, hava sıcaklıkları birden düşecek. MGM yönünden yayımlanan 5 günlük hava ön görü raporuna göre, hava sıcaklıkları vatan çapında düşmesi ve yağışların etkisini göstermesi bekleniyor. Eksperler ise Marmara amacıyla ‘sağanak yağış’ ve dikkatli olun davetinde bulundu. Peki bu hafta nasıl olacak?


Yurt çapında 2 Ekim Salı gününden itibaren sıcaklıkların düşmesi ve yağışların etkisini göstermesi bekleniyor.Meteoroloji’nin raporuna göre, vatan çapında mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklıkların yeni haftayla birlikte, Kıyı Ege, Batı Karadeniz ve Marmara illeri başta olmak üzere yurdun çoğu bölgesinde düşüşe geçmesi bekleniyor. Hafta sonu bilhassa Piyasa günü yurdun geniş bir kesiminde ‘sağanak yağış’ ve ‘kuvvetli sağanak yağış’ etkili olacak.

Öte yandan Meteoroloji Eksperi Kerem Ökten, “10 günlük beklenilen toplam yağış. Marmara’da dayanıklı yağışlar bekleniyor” ikazında bulundu.Ökten, şunları aktardı: “Aynı şekilde Karadeniz Sahil şeridinde. Güneydoğu Anadolu bir vakit daha bekleyecek. Yeşil yerler az, mavi orta, kırmızı kuvvetli, mor şiddetli, gri aşırı, kahverengi afet riski…KIŞA HAZIR OLUN Muhteşem bir düşüş. İstanbul’da yarın doruk yapacak sıcaklar, Piyasa günü dalışa geçecek. Önümüzdeki hafta içi sonbahar kıyafetleri ile işe ve okula gideceğiz. Veliler öğrenciler amacıyla son baharlıkları hazırlamalı.”
İL İL HAVA DURUMU Meteoroloji’nin raporuna göre, vatan çapında mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklıkların yeni haftayla birlikte, Kıyı Ege, Batı Karadeniz ve Marmara illeri başta olmak üzere yurdun çoğu bölgesinde düşüşe geçmesi bekleniyor. Hafta sonu bilhassa Piyasa günü yurdun geniş bir kesiminde ‘sağanak yağış’ ve ‘kuvvetli sağanak yağış’ etkili olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir